У Львові оприлюднили програму тревел-фестивалю Compass 2018
На фестивалі розкажуть про Антарктиду, Іран, Пакистан та Північну Корею
До теми
Організатори тревел-фестивалю Compass 2018, який відбудеться у Львові 20 жовтня, оприлюднили повну програму заходів та назвали усіх спікерів.
Відкриє фестиваль дует відомих фотографів Михайла Богомаза та Наталії Шевченко. Вони відомі тим, що створювали багато текстів та фото для українського National Geographic. Після закриття журналу Михайло Богомаз та Наталія Шевченко продовжили займатися фотографією та екоактивізмом. На фестивалі Compass 2018 вони розкажуть про те, як створити якісну фотографію на природі.
Наступною виступить гостя з Польщі Магда Бембенек. Вона цікава тим, що разом зі своїм коханим живе у лісі. Для цього вони облаштували спеціальний мобільний будиночок з усім необхідним і досліджують лісове життя. Тож Магда Бегбенек розповіть гостям фестивалю про те, чи не хочеться їм назад у цивілізацію і для чого втікати в ліс.
На фестивалі також виступить відомий мандрівник Арсен Чистяков, який вміє добиратися у найбільш дикі та віддалені куточки світу. Наприклад, нещодавно він повернувся з Пакистану і розповість про цю нелегку, але захопливу подорож.
Ще однією цікавою гостею фестивалю буде Оксана Савенко – перша за 20 років українка, яка взяла участь в науковій експедиції в Антарктиду. Вона розповість про цю цікаву мандрівку.
Учасниця наукової експедиції в Антарктиду Оксана Савенко
Серед спікерів також Іван Маслюк – учасник проекту On 3 Wheels. У нього ДЦП, але це не заважає йому підніматися в гори та їздити до океану. Іван Маслюк поділиться досвідом наполегливості та долання бар’єрів. А ще в своєму виступі він пояснить, чому On 3 Wheels вирішили допомагати людям з інвалідністю підніматися в гори.
Світлану Ославську манить Іран. Про нього вона може розповідати годинами, але оскільки Compass 2018 обмежує спікерів 20-ма хвилинами на виступ, Світлана зосередиться на темі іранських заборон. Вона розповість про чотири міста, чотири герої, чотири іранські заборони, які впливають на життя мешканців країни.
На фестивалі також буде історія про мандрівки Україною. Про це розповість Павло Стех, який не відвідував екзотичних країн, а знаходить екзотику всередині України. Подорожуючи електричками, ночуючи на вокзалах, Павло Стех об'їхав усю Україну. Про ці мандрівки він розповість гостям фестивалю Compass 2018.
Каміла Кєлар, ще одна спікерка з Польщі, об’їздила цілий світ. На фестивалі вона розповість, які саме відкриття вона зробила, мандруючи Аляскою та Камчаткою, Лапландією, Тихоокеанським гірським хребтом та іншими цікавими місцями.
Також про подорожі Україною розповість Тетяна Поло, авторка журналу La Boussole. Гості фестивалю почують, як функціонує видання Тетяни Поло, зокрема про його місію, пошук тем і віру в те, що в Україні дуже багато цікавих місць та міст, про які необхідно писати.
Роман Бочкала у Північній Кореї
Журналіст і телеведучий Роман Бочкала відвідав найзакритішу країну світу Північну Корею. Там зумів зняти про КНДР документальний фільм, в якому використав кадри, що таємно знімав на смартфон. Тож на завершення Compass 2018 буде не тільки його розповідь про цю подорож, а й допрем’єрний показ документального фільму про цю країну.
Кадр з фільму Романа Бочкали про Північну Корею
Нагадаємо, тревел-фестиваль відбудеться у суботу 20 жовтня у FESTrepublic на вул. Старознесенській, 24-26. Початок о 14:00. Повна програма Compass 2018 за посиланням. Виступи іноземців будуть з синхронним перекладом. Вартість квитка – 300 грн, а в день фестивалю – 400 грн.
Організували Compass 2018 ГО «Львівський медіафорум» та польська неприбуткова організація Outriders за підтримки Українського культурного фонду.