Не ямкові ремонти, а ліквідація аварійності ― саме так називають дорожники свої перші роботи на автошляхах міста. Бо поки що почали засипати лише найбільші вибоїни. А от у тому, що дороги зійшли разом зі снігом, винуватять цьогорічну примхливу зиму.
Жахіття львівських водіїв, вулиця Замарстинівська, ще день тому була цілковитим танкодромом. Нині ― лише наполовину, бо з одного боку ями вже закладені свіжим асфальтом. А от навпроти виблискують калабанями. Як відбувався ремонт ― сфотографувала з вікна своєї квартири мешканка вулиці Замарстинівської Соня.
«Я виглянула з вікна раз, через півгодини дивлюся: вони вже тут, кладуть просто в калюжі асфальт. Тобто за півгодини вже був зроблений відрізок від базару на Гайдамацькій до Хімічної. То вони просто засипали це все і проїхалися катком по ньому», ― розповіла дівчина.
Чи справді клали асфальт у воду, на фото, які показала Соня, не видно. А от чому залатали наразі лише один бік вулиці, дорожники пояснили тим, що працювали там, де було сухіше.
«Ми коли на дорозі, дивимося, щоби в воду асфальту робітники не кидали. І вимагаємо від людей – краще пропустити ту ямку і приїхати другий раз, коли не буде води і залатати», ― пояснив головний інженер ШРП Шевченківського району Олександр Дацюк.
Наскільки довговічними будуть латки, залежить від погоди. Бо, як пояснюють комунальники, дорожня основа ще не прогріта і якщо вночі буде температура повітря мінус десять, усе сповзе.
Один з найбільших районів, Шевченківський, на поточні ремонти доріг отримав 11,5 мільйонів гривень. Сума така ж, як і торік. От тільки ціни вже зовсім інші, кажуть у райадміністрації. А роботи значно більше, ніж минулої весни.
«Дороги в принципі потерпіли скрізь, є і магістральні, і внутріквартальні вулиці. Але ми зараз більше уваги приділяємо магістральним вулицям, там, де велика інтенсивність руху : це дорога на Брюховичі, Винниця-Тунельна, з магістральних ― Чорновола-Липинського. Ну і найгірша в нас ділянка ― то, звичайно, вулиця Замарстинівська», ― розповів начальник відділу ЖКГ Шевченківського району Володимир Шульга.
Лише за один день шляхоремонтники Шевченківського району використали 12 тонн асфальту. Закидати діри, кажуть, доводиться навіть на центральних магістралях.
«Причина тому перша, що зима дійсно видалася складна. Перепад температури був на тиждень по два, по три рази плюс-мінус. Це повально для дорожнього покриття. Друге питання: містом їздить важкий транспорт і дороги під цей важкий транспорт не пристосовані», ― додав головний інженер ШРП Шевченківського району Олександр Дацюк.
Якщо свіжо покладеною латкою проїде тягач ― робота надаремно. А от легковик, запевняють ремонтники, лише більше втрамбує асфальтну крихту.