Дні раннього виявлення глаукоми розпочали у львівських поліклініках. Упродовж наступних двох тижнів мешканців запрошують прийти до окуліста і виміряти очний тиск. Така акція у Львові відбувається вже четвертий рік поспіль. За цей час виявили понад 200 пацієнтів, у яких глаукома була на ранніх стадіях, і цим людям вдалось зберегти зір.
Вимірювання очного тиску – найперший крок у діагностуванні глаукоми. Вимірюють його очним тонометром. Знеболювальні краплі перед цим зменшують неприємні відчуття у пацієнта. Щоправда, процедура не є складною і триває всього декілька хвилин.
Якщо глаукому виявити запізно, втрата зору неминуча, розповів лікар-офтальмолог 2-ї міської комунальної поліклініки Остап Стратийчук. «Якщо у людини на глаукому хворіють батьки – це вже підстава для того, аби приходити на огляд до офтальмолога. Постійні стреси на роботі і стрибки артеріального тиску також є додатковим фактором для ймовірного виникнення хвороби. Якщо ж вранці у вас виникають мерехтіння в очах або інші порушення зору – це доволі тривожні симптоми. Деякі пацієнти скаржаться на туман перед очима, який до обіду проходить і людина заспокоюється. Але це неправильно. Треба відразу бити на сполох і бігти до лікаря», – наголосив Остап Стратийчук.
Щоправда, за словами лікаря, інколи пацієнта може нічого і не турбувати, бо гострота зору начебто зберігається. Але при цьому звужується поле зору, а людина одразу може цього і не помітити. Це ще один можливий симптом глаукоми. У цьому – особлива підступність цієї хвороби. Але вчасне лікування зупиняє її розвиток.
Дні раннього виявлення глаукоми у Львові триватимуть до 13 березня. Минулоріч під час такої акції глаукому виявили у понад 60 львів’ян.