У Львові презентували стратегію електронного розвитку міста
В межах другого дня Форуму е-урядування, що зараз відбувається у Львові, експерти презентували стратегію розвитку електронного міста та обговорили проблеми, пов’язані з її впровадженням.
«Львів отримав свою стратегію електронного розвитку одним із перших в Україні, і він готовий ділитися нею з іншими містами, передаючи свій успішний досвід», - цитує прес-служба Львівської міськради керівника міського управління міжвідомчої координації Тимофія Александронця.
Перед розробкою стратегії у Львові провели дослідження, яке ґрунтувалось на інформації про рівень користування інтернетом мешканцями, про володіння комп’ютерною технікою та доступ до мережі у навчальних закладах, а також на рівні знань про можливість отримати
На основі цього дослідження визначили пріоритетні напрямки, які потрібно розвивати у сфері е-врядування у Львові, зокрема: прозорість та відкритість, електронні послуги і грамотність.
Перший напрямок передбачає забезпечення прозорості фінансів. Сьогодні, за словами радниці міського голови Львова Яніки Мерило, у місті працює система «Відкритий бюджет», де в графічному вигляді можна ознайомитись із витратами та доходами. Окрім цього, бюджет тепер можна буде побачити ще й на карті, де усі охочі зможуть отримати інформацію щодо того, що будуть робити за міські кошти, скажімо, прямо на його вулиці.
Важливим моментом є також досягнення повної прозорості торгів та закупівель, можливість подання
Наступний напрямок передбачає досягнення внутрішньої ефективності працівників мерії, що охоплює заміну застарілої системи документообігу Lotus Notes на Alfresco, яка буде приєднана до пошти службовців.
Окрім того, йдеться про подальший розвиток уже створеного «Особистого кабінету» з електронною ідентифікацією мешканця, видачу карток львів’янина (перші такі уже в жовтні отримають учасники АТО), які працюватимуть як картки для оплати проїзду в громадському транспорті, ідентифікатор, платіжні картки
Останній напрямок стратегії електронного міста Львова передбачає поглиблення комп’ютерної грамотності серед його мешканців, за допомогою проведення спеціальних навчань, обладнання комп’ютерних класів тощо.