У Львові шахтарі пікетували будівлю ЛОДА через заборговану зарплатню

СуспільствоЮрій Герун, 30 серпня 2018, 20:14 430 0

У четвер, 30 серпня, шахтарі пікетували будівлю Львівської облдержадміністрації. На такий крок пішли через затримку зарплатні.

Шахтарі жаліються: місяць без зарплати. Тож через декілька днів після професійного свята гірники все ж не витримали. Заблокували вхід в будівлю облдержадміністрації з вимогою віддати їм зароблені гроші. Та отримали обіцянку – у понеділок матимуть відповідь на свої запитання.

«Ми підписали звернення до президента і інших очільників, що з 30 числа ми блокуємо Львівську обласну державну адміністрацію, Львівську обласну раду і що Добротвірську ТЕС ми будемо блокувати», – пояснив один із пікетувальників.

До ЛОДА близько сотні гірників вийшли з вимогою виплатити заборговану зарплатню. Адже грошей за липень шахтарі так і не отримали.

«Нас змушували виконувати норми і казали, що ми будемо отримувати гроші. Ми з нового року не отримуємо ні копійки державної підтримки, ми заробляємо свої гроші, але навіть їх нам не хочуть віддати», – пояснив голова обласної профспілки вугільників України Олег Турчин.

«Воно змінюється, коли ми проводимо акції протесту, коли ми вимагаємо, перекриваємо дороги. Ми просимо уряду, владу: подивитися на ті всі проблеми. Нам не вистарчає саморятівників, спецодягу і вчасно не виплачується зарплата», – пояснив Сергій Билінський, гірник із шахти «Степова».

Загалом заборгованість за липень у ДП «Львіввугілля» становить 81 млн грн. Така ситуація склалась через те, що видобуту шахтарями породу не забирають споживачі – Бурштинська та Добротвірська ТЕС, що належать компанії ДТЕК. Наразі невідвантаженими залишаються 76 тис. тонн вугілля.

«У нас є дві причини, чому ми сьогодні тут: по-перше, це невиплата зарплатні за липень, а друге – те, що компанія ДТЕК не бере від нас вугілля і через це є проблема, як ми далі будемо виплачувати зарплати», – пояснив Віталій Оніжук, голова незалежної профспілки гірників.

До гірників вийшов голова ЛОДА Олег Синютка. Він пообіцяв, що у понеділок ситуація мала б вирішитись на рівні Міністерства енергетики.

«У понеділок ДТЕК мав отримати розпорядження забирати вугілля і відповідно до кінця дня я повідомлю вам щодо ситуації з грішми», – сказав голова ЛОДА Олег Синютка.

Шахтарі погодилися почекати до початку наступного тижня. Якщо ж зароблених грошей не отримають, готові безстроково блокувати підприємства ДТЕК.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук