У Львові сподіваються на інтелігентних фанів на Євро-2012
Директор департаменту «Євро-2012» Львівської міської ради Олег Засадний запевняє, що фанати футбольних збірних дуже відрізняються від клубних фанів тим, що «це люди в основному старші, від 40 років, люди з середнім статком вище середнього». «Думаю, ніхто з них не приїжджає на чемпіонат, щоб погано себе проявити», – сказав чиновник.
Про це він повідомив у коментарі ZAXID.NET, відповідаючи на запитання щодо правопорядку і можливих сутичок між футбольними фанатами.
«Є хороший проект з облаштування фан-посольств, де працюватимуть як волонтери львівські футбольні фани, вони матимуть можливість поспілкуватися зі своїми колегами з інших країн, допомогти їм… Також домовлено, що під час чемпіонату у Львові будуть представники поліції з тих країн, які гратимуть, які зможуть допомагати своїм фанам у спілкуванні з нашими міліціонерами, у вирішенні певних проблем», – розповів він.
Водночас, Засадний наголосив, що місто сподівається уникнути сутичок: «У нас були великі фанзони 2010 року, тоді не було ні звернень до міліції, ні до медиків».
На запитання, чи вистачить волонтерів, аби якісно налагодити роботу міліції з іноземними фанами в у разі бійок, порушень, чиновник відповів: «Департамент два роки займався просвітницькою роботою, статистикою – які основні питання виникали під час чемпіонатів у інших країнах. Є розуміння, що наша міліція повинна скоріше попереджувати, аніж боротися з проявами, тому, з одного боку, ми надаємо волонтерів, які будуть допомагати перекладати у випадках конфліктів з іноземними уболівальниками. Основний принцип, що людина, яка отримала достатню кількість інформації, не є агресивною і намагаємося достатню кількість інформації надати нашим уболівальникам через сайт приймаючого міста».
Він наголосив, що до Євро-2012 у Львові видадуть чотири видання інформбуклетів, які будуть розповсюджувати волонтери, щоб люди «отримали максимум інформації про те, що вони можуть робити у Львові, де проживати, де харчуватися, щоб уникнути максимальної кількості конфліктів».
«Додатково з Туристичним альянсом ми розмовляли про те, щоб облаштувати в центральній частині міста пункти вирішення конфліктних та проблемних ситуацій, куди іноземні туристи можуть звернутися і отримати інформацію, що робити, коли вони загубились, втратили документи тощо… Вважаю, це справа всіх нас – надати допомогу кожному, хто буде її потребувати під час Євро-2012. Справа міліції – боротися з порушеннями закону і забезпечувати дотримання правопорядку», – сказав Засадний.
Нагадаємо, 29 лютого залишиться рівно 100 днів до початку Чемпіонату Євро-2012. З цієї нагоди на пл. Ринок готують святкування. Вартість святкування 100 днів до початку Євро-2012 коштуватиме 66 тис. грн.
Як інформував ZAXID.NET, нарада щодо Євро-2012 у Львові, яку анонсував віце-прем’єр Борис Колесніков під час візиту до Львова 25 січня на лютий, все ще планується, повідомив голова Львівської ОДА Михайло Костюк. «Нарада планується», - запевнив у коментарі для ZAXID.NET 27 лютого Михайло Костюк.