Сінь єн хуайле, що в перекладі означає «З китайським Новим роком». Львів'яни та гості міста мають можливість із далекосхідним колоритом відсвяткувати народження Нового року. Це китайський ярмарок, святкова хода драконів та екзотичні страви.
На площі перед Львівською оперою знайшов собі зручне місце червоно-золотистий пес – символ 2018 року за китайським календарем. Львівський художник Богдан Мандзій – автор святкового триметрового собаки – майстрував його впродовж трьох тижнів.
«Матеріал – дерево. Це тепло і гармонія, оскільки нас зустрічає весна. Червоний і золотий колір – це символи єдності України і Китаю, які символізують багатство і добробут наших народів», – пояснив художник Богдан Мандзій.
А на пл. Ринок розпочинається святковий ярмарок. Тут всі охочі можуть спробувати традиційні страви китайського святкового столу. Зазвичай, це риба, м'ясо, овочі, креветки та обов'язково – золоті пельмені.
«Їсти пельмені на новий рік – традиція, яка була ще 1500 років тому. Вони подобаються тому що це ручна робота і різні мають начинки», – готуючи китайські пельмені розповідає Кай Ко.
Також львів'яни матимуть змогу побачити ходу драконів, яку проводять не у кожному китайському місті. Окрім цього – традиційне чаювання, лазерне шоу та пряме включення із самої Піднебесної.
«У наступні декілька днів тут буде хода чарівних драконів, майстер-класи кунг-фу. Завтра долучається Львівська опера до святкування китайського Нового року, а основні події відбуватимуться на площі Ринок», – розповів голова Міжнародної громадської організації «Ляньхва» Юрій Котик.
Офіційно китайський Новий рік в Україну прийде о 20:00 за київським часом. А святкування у Львові триватимуть до 18 лютого.