У Львові триває засідання Національного форуму міст-партнерів
У Львові розпочалося щорічне засідання Національного форуму міст-партнерів проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» на тему «Підведення підсумків та погляд у майбутнє: досвід муніципальної програми врядування та сталого розвитку», повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
«Сьогодні чи 657 років назад, коли Львів отримав Магдебурзьке право, проблеми, мабуть, були однакові: розуміє держава чи не розуміє, що таке місцеве самоврядування. Сьогодні, як правило, на міста дивляться як на солом’яного бичка, якого треба порвати на частини. Ми, наприклад, бачимо як зменшуються повноваження органів місцевого самоврядування, на превеликий жаль. Тому, власне, асоціація має великий сенс, щоб об’єднати потенціал органів місцевого самоврядування, переконувати всіх, кого це стосується, що успішна держава може бути тільки тоді, коли в фундаменті є довіра, повага і є людина. І, власне, місцеве самоврядування – це та об’єднавча формула», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий під час панельної дискусії.
Додамо, у Львові 28-29 березня відбувся Форум місцевого самоврядування. Мер Львова Андрій Садовий під час виступу заявив, що місцеве самоврядування – це потужна сила. «Треба, щоб ця сила була налаштована на розвиток», – додав мер. А керівник головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук зазначила, що Львів - місто добрих самоврядних традицій.
Довідка
Програма розвитку ООН (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, організацією, яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя.
ПРООН співпрацює з 166 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв’язання глобальних та національних проблем в галузі розвитку з використанням досвіду та знань співробітників ПРООН та широкого партнерів. ПРООН допомагає країнам, що розвиваються, отримувати та використовувати технічну допомогу ефективно.
Організація впроваджує свою діяльність в Україні з 1993 року та підтримує національні зусилля у досягненні Цілей розвитку тисячоліття шляхом впровадження низки своїх проектів задля покращання достатку українського народу.
В Україні чотири головні сфери діяльності ПРООН в галузі розвитку зосереджуються на:
• демократичному врядуванні та забезпечення доступу до правосуддя;
• подоланні бідності, досягненні процвітання та українських Цілей розвитку тисячоліття;
• місцевому розвитку та забезпеченні безпечного середовища для людського розвитку;
• на енергетиці та навколишньому природному середовищі (ВІЛ/СНІД, зміни клімату);
В кожній з цих тематичних сфер ПРООН намагається забезпечити баланс між впровадженням заходів щодо розробки політико-правових документів, аналітично-дорадчою діяльністю, заходами з поліпшення спроможності національних партнерів та окремими пілотними проектами.
У березні 2011 року Система Організації Об’єднаних Націй в Україні та уряд України підписали Рамкову програму допомоги для України, яка була розроблена на базі Звіту щодо загальної оцінки потреб країни. Згідно із визначеною стратегією допомоги, агенції ООН разом з Урядом України координуватимуть свої програми/проекти, розроблятимуть об’єднані ініціативи та плани на 2012-2016 роки.