У Львові Учнівське братство нагадує про роль молоді в Акті відновлення української держави
На 70-річчя Акту відновлення української держави 30 червня представники Учнівського братства у Львові на будинку на вул. Руській, 20 у Львові, де розміщувалося колись товариство «Дністер» та «Сокіл», встановили п’ятиметровий прапор України і табличку з написом «З 30 червня по 12 липня 1941 року тут працював уряд української держави, арештований німецькими окупантами».
Як повідомила ZAXID.NET представниця учнівського братства Ярина Кендзьор, у межах святкування 70-річчя Акту відновлення української держави відбувся «Урок державотворення», під час якого ветерани ОУН та УПА розповідали про події 30 червня 1941 року, і подальші сторінки боротьби тогочасної молоді за незалежність України.
Зокрема з учнівською молоддю спілкувався Любомир Палюга. 30 червня 1941 року він, після повідомлення по радіо імені Коновальця про збір, прийшов на площу Ринок і взяв участь у проголошенні державності. Любомир Полюга залучився до діяльності уряду Ярослава Стецька. Пізніше Полюга залучився до підпільної антинімецької діяльності ОУН, збройної боротьби УПА, став особистим охоронцем Романа Шухевича.
Л.Палюга зазначив ZAXID.NET: «30 червня 1941 року було масове національне піднесення. Одиниці з класу були відсутні. Всі виходили. Молодь була свідома цього. Ми мали мету, вищу ціль. Ми хотіли скоріше ставати старшими для того, щоб творити Україну. У віці школярів, з якими спілкувалися сьогодні, я вже за німців був арештований. Сьогодні молоді дуже бракує тої єдності, того устремління, яке було у нас. Треба об’єднуватися».
Ярина Кендзьор також повідомила ZAXID.NET, що Учнівське братство розгортає ще один прапор із балкону львівської міської Ратуші, де й було проголошено Акт відновлення державності 30 червня 1941 року.
Опісля школярі мають намір проводити збір підписів на вул. Князя Романа біля Львівського обласного радіо про його перейменування у Львівське обласне радіо ім. Євгена Коновальця, як це було колись.
Я.Кендзьор зазначила: «Наше братство займається збереженням пам’яті, культури українського народу, нашої історії. Ми сьогодні привертаємо увагу людей своїми акціями, бо, думаю, далеко не всі знають, що було 30 червня 70 років тому, а це заслуговує на те, щоб знати і усвідомлювати».