У Львові українські програмісти показали останні розробки робототехніки
У суботу, 17 червня у Львові вдруге пройшла конференція R0boCamp 2017, яка зібрала понад 250 учасників зі всієї України. Мета конференції – згуртувати українську спільноту IoT розробників, інтегрувати її в загальносвітову індустрію, розповісти про найновіші розробки як на світовому, так і на українському ринку.
«Три роки тому я намагався знайти українські підприємства чи проекти, які займаються розробкою роботів, але безуспішно. Працюючи в Shadow Robot, я вирішив заснувати спільноту ROS Ukraine, що має на меті популяризацію професійної і аматорської розробки роботів в Україні», – говорить керівник команди розробників британської компанії Shadow Robot Андрій Петльований.
В Україні поширеною є ситуація, коли перспективний стартап стикається з проблемою відсутності коштів. Одним із найефективніших механізмів залучення інвестицій є краудфандинг. За кількістю реалізованих стартапів найбільшою краудфандинговою платформою у світі вважається Kickstarter. Як свідчить офіційна статистика Kickstarter, за її допомогою вдалося успішно профінансувати більше 126 тисяч проектів на загальну суму 3,1 мільярда доларів.
До прикладу, створена українськими розробниками гарнітура Hushme, яка робить розмови по телефону нечутними для оточуючих, зібрала 70 тисяч доларів на Kickstarter. Зокрема, в рамках конференції відбулась виставка #R0boCampExpo, де свої проекти представили 20 українських розробників.
Іларіон Солтис, автор конструктора для самостійного складання робота-машинки EcoBot Buggy розповів, що ідея його створення виникла півроку тому. «Я хотів зробити естетично привабливий конструктор для свого племінника. EcoBot Buggy – це поєднання традиційної дерев’яної іграшки з сучасними технологіями. Її купують не лише діти, а й дорослі», – сказав Іларіон Солтис.
Також на виставці були представлені роботи учнів Комп’ютерної Академії «ШАГ». Серед них – струдель для 3D-принтера, який дозволяє друкувати шоколадом, Wi-Fi розетка, «розумні» двері та ін. «Ці проекти розробляли учні 12-15 років разом зі своїми вчителями», – розповів Назар Квятковський, випускник КА «ШАГ». На виставці були також представлені проекти студентів Програми з комп'ютерних наук УКУ, які вони розробляли в рамках гуртка з робототехніки. Серед них - UCUarium - прототип розумного акваріуму, що за допомогою додатку дозволяє регулювати температуру води та годувати рибок в режимі онлайн, sHelmet - шолом, що дозволить велосипедистам сигналізувати про напрямок повороту і PathCar - машинка, що їде за заданому на карті маршруту. Завдяки цим розробкам, трьох студентів Програми з комп'ютерних наук УКУ відібрали на літню школу з робототехніки в Естонії.
Під час конференції відбулось змагання роботів сумо. До конкурсу учасники готували автономного робота, який як і в традиційних японських бойових мистецтвах, намагався виштовхати робота-суперника за межі рингу. У конкурсі взяли участь команди учнів 5-9 класів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів Львова.