<

У Львові відкрили перший в Західній Україні центр ісламської культури

Головні новини за 05.06Марта Когут, 5 червня 2015, 18:49 920 0

Сьогодні, 5 червня, у Львові відкрили ісламський культурний центр. Він уже дев’ятий в Україні, однак перший на заході. У нашому місті майже три тисячі мусульман і тепер вони мають де зустрічатись, молитись та читати Коран.

Урочисто відкривав центр муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саїд Ісмагілов. «У нас в Україні дуже добрі відносини з усіма представниками релігій та конфесій, Україна унікальна країна, де люди прагнуть жити в мирі, і в нас немає релігійних війн та конфліктів», – зазначив Саїд Ісмагілов.

На відкритті були і представники інших релігій, серед них – греко-католицькі священики.

Назвали центр на честь мусульманина зі Львова – Мухаммада Асада. Він першим перекладав Коран на англійську мову. А Михайло Якубович вперше – на українську. Перекладач працював над книгою – 5,5 років.

 «Ісламського релігійного стилю українською мовою не було, тому доводилося підбирати таку лексику, яка була б релігійною і зрозумілою читачеві, щоб відповідала ісламській традиції, при цьому виробити певний стиль», – поділився Михайло Якубович. Тож ті, хто ще не знає арабської, зможе читати священну книгу в оригіналі. І потроху освоювати східну писемність.

Та найголовніше місце для усіх – мечеть. Це дві кімнати, куди взутим – зась. Тут п’ять разів на день віряни зможуть помолитись. Одне приміщення – для жінок, інше – для чоловіків. Свій культурний центр мусульмани зумисне відкрили напередодні Рамадану. Впродовж 30 днів віряни постять – не їдять, не п’ють від світанку аж до заходу сонця. Священний місяць починається 18 червня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук