До теми
«Львів – місто парадоксів». Такий проект запрезентував голландський фотограф. Спершу Кейс ван Райвен видав одноіменну книгу, а тепер і серію фотографій – портретів львів’ян. Для виставки своїх світлин обрав незвичне місце – оглядовий майданчик Ратуші. На 56 зубцях розвішав фотопортрети колишніх та теперішніх мешканців міста.
«Це львів’яни із минулого, такі, як відома оперна співачка Соломія Крушельницька, люди, які віддали життя на Євромайдані, люди, які не є відомими, але, до прикладу, кермують трамваєм. Цим проектом я хотів поєднати місто, його пейзажі, інфраструктуру із людьми, які тут мешкають».
Тому автор й розвішав свої світлини на фоні справжньої панорами міста, яка відкривається з оглядового майданчика Ратуші. Одна з героїнь виставки, – водій трамвая пані Лідія. З нею Кейс познайомився ще два роки тому.
«Я з ними зустрілась в трамваї, я їм розказувала про історію. Про перспективи нашого трамваю, я попала в їхню фотогалерею, що мені дуже приємно», – розповіла Лідія Филипчук.
Кримчанка Олена також потрапила у фотопроект. Півроку тому вона вимушено переїхала до Львова. Каже, це місто для неї одразу ж стало рідним. «Я себе тут відчуваю дуже добре, спокійно. Європейська архітектура і українська гостинність дуже точно назвали та підібрали», – каже переселенка.
З героями інтерактивної виставки можна познайомитися ближче завдяки новітнім технологіям. Кожна світлина має особистий QR-код. Інформація доступна на двох мовах: українській та англійській. Допомогли втілити цю ідею в життя місцеві айтішники.
«Є також інший спосіб використовувати цю програмку. На сайті львів.ком можна «погортати» усіх людей, які тут є. Не обов’язково сканувати кожну людину. В майбутньому ми плануємо доробити функціонал можливості відео і аудіо для прослуховування про цю людину», – пояснила представник IT-компанії Ольга Омелюх.
Також для зручного коннекту на оглядовому майданчику встановили вільний інтернет. Організатори кажуть, виставка триватиме щонайменше рік. І її герої змінюватимуться.