У медіатеці на Сихові школярів навчатимуть робототехніці, 3D-друку та створенню стартапів
Для цього у медіатеці обладнають MakerSpace
До теми
У новій медіатеці на вул. Червоної Калини, 58 організують науково-технічну лабораторію для втілення ідей, проведення експериментів та навчання під назвою MakerSpace. Це буде спеціальний громадський простір, де можна буде помайструвати з різних матеріалів, взяти участь у воркшопах з робототехніки та радіоелектроніки, навчитись друкувати на 3D-принтері, розробляти стартапи та багато іншого. Також там можна буде проводити уроки трудового навчання для школярів.
Як повідомила ZAXID.NET директорка департаменту розвитку Львівської міської ради Наталя Бунда, особливістю сихівської медіатеки буде MakerSpace, де можна буде провести різні практичні заняття та помайструвати з різних матеріалів.
«Оскільки у наших школах не так багато усього необхідного для уроків трудового навчання, ми вирішили створити у межах нової медіатеки на Сихові MakerSpace. Там будуть майстерні, у яких діти зможуть повправлятися у роботі з різними матеріалами, а ще гурток з електроніки, воркшоп з робототехніки, 3D-принтери та багато інших цікавих речей. Вхід туди буде безкоштовним. Можливо, треба буде частково відшкодовувати витратні матеріали», – сказала Наталя Бунда.
Інтер’єр MakerSpaсe у медіатеці на Сихові розробили архітектори організації Urbanideas
Ідея створити на Сихові MakerSpace належить однойменній громадській організації, яка ще у 2016 році подавала цей проект на громадський бюджет, однак не увійшла до переліку переможців. За словами Наталії Бунди, ідея настільки хороша, що її все одно вирішили втілити.
«Це поєднання сучаcного обладнання, цікавих програм та крутих менторів. Ми створили цей проект для школярів, щоб продемонструвати, наскільки захоплюючим може бути навчання. У MakerSpace Lviv ми можемо усе те, на що бракує ресурсів, фантазій та підтримки в іншому навчальному закладі: від створення прототипу космічної ракети, самостійно запрограмованої ІоТ-теплиці («розумні» теплиці) до розробки власного стартапу і підняття перших інвестицій», – йдеться в описі MakerSpace на сторінці проекту.
«Розумна» теплиця – це комплексна система управління, яка складається з кліматичного контролера, розчинного вузла, системи поливу і системи оповіщення про надзвичайні ситуації. Весь процес можна контролювати зі смартфона.
Тендер на ремонт приміщення, у якому обладнають медіатеку та MakerSpace, уже оголошено. Орієнтовна вартість проекту близько 7 млн грн. Його планують завершити у 2019 році.