У МЗС підтвердили, що Данилишин отримав політичний притулок у Чехії
Міністерство закордонних справ України підтверджує, що колишньому міністру економіки Богдану Данилишину надали політичний притулок у Чехії.
"Ми підтверджуємо, що Богданові Данилишину надано політичний притулок у Чехії", - повідомив агенції "Інтерфакс-Україна" директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин у п'ятницю. Він зазначив, що чеська сторона наразі офіційно не надала мотивації щодо цього рішення. О. Волошин пояснив, що МЗС отримав підтвердження цієї інформації за своїми каналами, оскільки країна не зобов'язана повідомляти про надання політичного притулку громадянину іншої держави.
За його словами, зовнішньополітичне відомство України безпосередньо не займається "справою Данилишина" - це питання Генеральної прокуратури. О. Волошин нагадав, що Генеральна прокуратура Україна надавала аргументаційну базу чеської сторони з приводу необхідності екстрадиції Б. Данилишина.
"І тому якщо прокуратура вирішить, а вже є відповідна заява, якимось чином опротестувати це рішення, домагатися все-таки екстрадиції Богдана Данилишина до України, то МЗС у технічному плані сприятиме цьому процесу", - наголосив він.
О. Волошин заявив, що українська сторона рішуче відкидає звинувачення у політичних переслідуваннях Б. Данилишина.
"Показово, що коли порушувалася кримінальна справа і Б. Данилишин залишав територію України і переховувався від правосуддя, ні про жодні політичні переслідування ні він, ні хто-небудь інший не говорив. Мову про те, що він нібито є політичним біженцем, Б. Данилишин завів лише тоді, коли його заарештували на території Чеської Республіки чеські правоохоронні органи за поданням Генеральної прокуратури, переданим до Інтерполу. І лише тоді, очевидно, розуміючи неминучість того, що він постане перед судом, Б. Данилишин і ті, хто його підтримує, стали говорити про політичні переслідування" , - сказав директор департаменту МЗС.
За словами О. Волошина, можна лише шкодувати, що зараз з людини, "яка ніколи в житті не займалася політикою і тому навіть гіпотетично говорити про його політичні переслідування в принципі безглуздо, намагаються зробити прапор боротьби з нинішньою владою, прапор опозиції".
"Це викликає найсерйозніше неприйняття, оскільки сам Данилишин не те щоб політичною діяльністю не займався, він навіть ніколи не критикував чинну владу, а єдине його публічне звернення до влади, що потрапило до ЗМІ, це було прохання враховувати його попередні заслуги перед Віктором Януковичем, щоб якимось чином лояльно розглядалася його справа. Про це він просив у відповідному листі на ім'я президента. Невже таку людину можна назвати опозиційним політиком? ", - резюмував О. Волошин.