У парках Львова оселились лисиці
До теми
У парках «Погулянка», «Знесіння», в Шевченківському гаю, П’ятому парку на Левандівці, а також на дачних угіддях неподалік від перехрестя вулиць Мазепи та Замарстинівської у Львові завелись лисиці.
Про це ZAXID.NET повідомив директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович. Дикі тварини облаштовують собі нори та виводять потомство. Йдеться про лисицю звичайну, яка поширена у Європі. Однак точної кількості лисиць у Львові екологи наразі не знають.
«Ми отримали цю інформацію від мешканців, які все частіше бачать лисиць у міських парках. Також час від часу люди приносять в еколого-натуралістичний центр молодих лисенят», - розповів Ігор Антахович. Зараз у центрі живе троє малих лисенят. Захисники тварин кажуть, що вигодували і випустили за межами міста ще кількох малих лисів.
Еколог також радить мешканцям міста задля власної безпеки не підходити до лисиць.
«Львів'янам варто пам'ятати – 90% лисиць є переносниками сказу. Перше і головне правило: їх не варто чіпати і навіть наближатись до них. Самі лисиці не нападають і навіть, навпаки, ховаються від людей. Людям також не варто навмисно підгодовувати цих диких тварин», - додав Ігор Антахович.
Він пояснив, що поява лисиць у місті зумовлена загальним зростанням їх популяції. Оскільки за містом та в лісах їх стало більше, відповідно нові пари мігрують і часто приходять до міста. За словами директора центру, у місті їм простіше шукати їжу. Адже якщо у лісі доводиться полювати самотужки, то в місті багато смітників, де все готове, а ще люди часто залишають у парках недоїдки з пікніків.
«Наявність лисиць у парках – це абсолютно нормальна і навіть поширена ситуація для всіх європейських мегаполісів. Особливо велика популяція цих «рудих» є у Парижі. Наразі у Львові вони не становлять масової загрози», - додав еколог.
Проте, за словами Ігоря Антаховича, комунальні служби мають контролювати цю ситуацію та в разі їх масового розмноження вживати необхідних заходів безпеки.