У «Самопомочі» констатують, що влада саботує люстрацію суддів

За рік, що минув, жодного суддю не було люстровано, хоча для цього ухвалено два закони. Про це заявив заступник голови фракції Об’єднання «Самопоміч», голова Комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв, повідомляє прес-служба партії.

«На початку минулого року було ухвалено закон про відновлення довіри до суду, потім, восени, – закон про очищення влади. Тобто закон є, але його тотально саботують усі, починаючи з президента», – зазначив він.

Попри це парламентар закликав громадян не опускати рук і повідомляти про порушення люстраційного законодавства суддями та чиновниками.

«Обіцяємо не забути жодного випадку саботажу. Ми створимо відкритий реєстр людей, які уникли люстрації, і рано чи пізно вони понесуть відповідальність», – заявив Соболєв.

Крім того, депутат повідомив, що від громадського люстраційного комітету вже подано два судові позови щодо посадовців Міністерства внутрішніх справ, які уникли люстрації.

Інший нардеп від цієї політсили – Олена Сотник – заявила, що результати дії закону «Про справедливий суд» громадяни відчують не раніше, ніж за рік.

За словами депутата, закон, що вчора набув чинності, – лише перший крок, і наступним має стати ухвалення змін до процесуальних кодексів.

«Після цього люди почнуть відчувати зміну у системі, адже саме це законодавство регламентує доступ громадян до суду», – заявила Сотник в ефірі Еспресо.TV.

Крім того, для більшої прозорості судових рішень потрібно ухвалити закон про електронне судочинство (поки що закон, який дає змогу це впровадити, прийнято лише в першому читанні).

Проте, як зауважила парламентар, для справжніх змін у системі судочинства потрібно змінювати Конституцію.

«Зрозуміло, що для внесення змін в Основний закон потрібно близько року, але що швидше ми почнемо процес внесення змін, то раніше він закінчиться», – зазначила Сотник.

«Перше, що треба зробити, – позбавити права на судочинство тих суддів, що мали стосунок до майданівських справ. Адже більшість суддів упевнені, що вони ніколи не будуть покарані за свої неправомірні рішення», – зазначила парламентар.

Олена Сотник зауважила, що відповідні скарги для цього подано близько року тому, проте рішення по них досі немає.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук