У Трускавці вперше запровадили громадський бюджет

На проекти мешканців міста виділять 400 тис. грн

У Трускавці вперше запровадили громадський бюджет
Кожен мешканець Трускавця зможе запропонувати свою ідею, якщо вона переможе в конкурсі, проект реалізують коштом бюджету

Депутати Трускавецької міської ради підтримали проект «Бюджет громадських ініціатив». Відтепер мешканці можуть самі розпоряджатись частиною коштів міського бюджету та реалізовувати власні ідеї, про це інформує прес-служба Трускавецької міської ради.

Цьогорічний бюджет громадських ініціатив складе 400 тис. грн – суму визначатимуть щорічно згідно з рішенням міської ради про міський бюджет на рік. Заявки від мешканців виноситимуть на відкрите громадське голосування за допомогою онлайн-системи та в пунктах голосування. Подати ідею на пілотний проект можна буде у ІІ кварталі 2017 року після оголошення конкурсу на сайті міської ради.

Громадський бюджет називають «бюджетом участі», бо це своєрідний спосіб співпраці місцевої влади з мешканцями, коли жителі самі вирішують, як витратити частину місцевих коштів. Кожен житель міста зможе запропонувати свою ідею, якщо вона переможе в конкурсі, проект реалізують коштом бюджету.

Нагадаємо, у червні 2016 року депутати Львівської міської ради затвердили положення про громадський бюджет Львова. Відтак, уже в серпні 2016 року розпочався відбір запропонованих львів’янами проектів, які в 2017 році мають реалізувати коштом бюджету розвитку міста. За словами заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, громадський бюджет Львова є найбільшим в Україні.

Водночас, Давидів на Львівщині стане першим селом в Україні, де реалізовують проекти місцевих мешканців за кошт бюджету сільської ради, там депутати проголосували за виділення на громадський бюджет 200 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук