Село на Львівщині вперше в Україні запровадило громадський бюджет

Давидівська сільрада витратить 200 тис. грн на ідеї селян

Село на Львівщині вперше в Україні запровадило громадський бюджет
Від 1 січня 2017 року Давидівська сільська рада стане центральною садибою Давидівської ОТГ

Давидів стане першим селом в Україні, де реалізовують проекти місцевих мешканців за кошт бюджету сільської ради. Сьогодні, 29 грудня, під час сесії сільської ради депутати проголосували за виділення на громадський бюджет 200 тис. грн.

Громадський бюджет іще називають бюджетом участі, бо це своєрідний спосіб співпраці місцевої влади з мешканцями, коли жителі самі вирішують, як витратити частину місцевих коштів. Кожен житель села зможе запропонувати свою ідею. У разі, якщо ідея переможе в конкурсі, проект реалізують коштом бюджету Давидова.

«У Львові голосування за проекти відбувалося онлайн, але оскільки зараз у Давидівської сільської ради нема сайту, то ми плануємо проводити голосування в ручному режимі . Усі зареєстровані проекти ми роздрукуємо та запропонуємо давидівцям їх переглянути і проголосувати. Щоб проголосувати, люди повинні будуть показати паспорт», - розповіла ZAXID.NET одна із авторок положення про громадський бюджет та місцева активістка ГО «Центр просвітництва людини» Наталія Проць.

Усі охочі зможуть подати два типи проектів: великий (до 200 тисяч гривень) та малий (до 100 тисяч гривень). Терміни подання на конкурс та час голосування у Давидові узгодять на початку 2017 року.

Важливо, що з 1 січня 2017 року Давидівська сільська рада стане центральною садибою Давидівської ОТГ. Окрім Давидова до складу нової громади увійдуть ще 11 сіл. Розроблений та прийнятий документ про громадський бюджет поширюватиметься на всю об’єднану територіальну громаду, тому подати проект та проголосувати за нього зможуть усі мешканці ОТГ.

Нагадаємо, 18 грудня у чотирьох районах Львівщини відбулися перші вибори у шести об’єднаних територіальних громадах. На виборах голови об’єднаної територіальної громади Давидова 18 грудня переміг сільський голова Пасік-Зубрицьких 51-річний Володимир Керницький, який з перевагою у понад 20% голосів випередив чинного сільського голову Давидова 22-річного Віталія Дяківа.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук