У центрі «Емаус» розповіли, як працевлаштовують людей з неповносправністю
Центр духовної підтримки осіб з особливими потребами «Емаус», який діє при Українському католицькому університеті, два роки тому започаткував програму працевлаштування для людей з легкою розумовою неповносправністю. Її мета – допомогти підопічним самореалізуватися, здобути нові навички, опанувати професію та інтегруватися в суспільство.
Програма працевлаштування, кажуть працівники «Емаусу», водночас покликана змінити ставлення суспільства до людей з неповносправністю, пропагуючи відкритість та неупередженість у стосунках з ними.
Центр «Емаус» пропонує особам із особливими потребами тимчасову роботу у різних відділах УКУ – вони складають брошури, готують до відправлення листи, копіюють документи. Менеджерам «Емаусу» також вдалося працевлаштувати осіб з особливими потребами офіціантами та помічниками кухарів в пекарні компанії «!ФЕСТ».
Як розповіла керівник центру «Емаус» Крістіна Анґлєс д’Оріак, для того, аби ефективно реалізувати проект працевлаштування, центру потрібні були знання правил ринку і контакти у бізнесі. Для цього було створено дорадчу раду, до якої увійшли професіонали в юридичній, фінансовій, освітній сферах, у бізнесі та комунікації, які на волонтерських засадах консультують «Емаус».
Голова дорадчої ради, директор з розвитку компанії Марія Бей «Бей-Транс» зазначає, що дорадча рада підібрана за принципом пазлу. «Усі її члени мають досвід у різних галузях, тому генерують важливі для соціальної сфери ідеї. Але процес обміну досвідом є взаємним. «Емаус», який виник як візія владики Бориса Гудзяка та натхненної діяльності команди, є чудовим зразком чистоти і новаторства. Інтеграція людей з неповносправністю в суспільне життя – змінює кожного із нас, змінює наше місто і країну», наголосила Марія Бей.
«Неповносправність – не є проблемою окремих осіб, – каже Крістіна Анґлєс д’Оріак. – Слабкість може прийти в наше життя через хворобу, нещасний випадок, або й просто через старість. Потрібно, щоб суспільство ставало чутливішим і солідарнішим. Співпраця соціальних організацій та бізнесу – важливий крок, щоб цього досягнути».
Членами дорадчої ради також є Ольга Зарічинська – керівник відділу розвитку УКУ, Софія Опацька – директор Львівської бізнес Школи, Андрій Гринчук – керуючий партнер юридичної компанії «Гринчук, Мазур та Партнери», Олесь Пограничний – голова Капітули журналу «Ї» та Любомир Тарновський – фінансовий директор УКУ.