У Вищій раді юстиції наполягають, що строки давності для покарання суддів Майдану ще не минули

У Вищій раді юстиції наполягають, що строки давності для покарання суддів Майдану ще не минули
Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк

У Вищій раді юстиції вважають, що у разі застосування дисциплінарного стягнення стосовно суддів, які порушили присягу, має застосуватися трирічний строк давності. Про це заявив голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, повідомили у прес-службі ВРЮ.

У ВРЮ роз’яснили, що відповідно до п. 8 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» заяви і скарги, а також дисциплінарні провадження щодо суддів, розпочаті до набрання чинності цим законом, здійснюються відповідно до закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції, що діяла на момент подачі відповідної заяви (скарги), відкриття відповідного дисциплінарного провадження.

Відповідно до ч. 4 ст. 87 закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції закону від 7 липня 2010 року звільнення судді за порушення присяги не було обмежено в часі.

Вища рада юстиції вважає, що при накладенні такого виду дисциплінарного стягнення, як звільнення за порушення присяги судді, підлягає застосуванню трирічний строк давності.

Нагадаємо, Вищий адміністративний суд України скасував 3 рішення Вищої ради юстиції про звільнення суддів за порушення присяги в винесенні протиправних рішень через адміністративний і політичний тиск по справах переслідування активістів Майдану, керуючись нормою з перехідних положень закону, де зазначеним сроком давності є 1 рік.

Таким чином звільнення уникли одіозні судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області Неллі Цибра, Бориспільського міськрайсуду Київської області Анатолій Левченко та Оболонського райсуду Києва Віталій Литвинов.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук