Проти 28 суддів, які судили євромайданівців, відкрили дисциплінарні справи

Проти 28 суддів, які судили євромайданівців, відкрили дисциплінарні справи

Вища рада юстиції (ВРЮ) відкрила дисциплінарні справи за підозрою в порушенні присяги проти 28 суддів, що судили активістів Євромайдану. Про це повідомили у прес-службі ВРЮ.

Відповідні рішення були прийняті на засіданні ВРЮ у четвер, 10 вересня. Рада розглянула висновки тимчасової слідчої комісії з перевірки суддів загальної юрисдикції, яка виявила в діях зазначених 28 суддів ознаки порушення присяги.

Дисциплінарні справи відкриті проти суддів Шевченківського районного суду Києва Світлани Гайдук, Дмитро Кравця, Наталії Сіромашенко, які заарештовували євромайданівців і забороняли акції в центрі Києва.

Відкриті дисциплінарні справи проти кількох київських суддів, а саме, Солом'янського райсуду - Андрія Макухи і Марини Лозинської, Деснянського райсуду - Олексія Панасюка, Дніпровського райсуду - Владислави Макарчук та Миколи Чауса, Оболонського райсуду - Віталія Литвинова, Святошинського райсуду - Володимира Макаренка, Дарницького райсуду - Сергія Пойди, Окружного адмінсуду - Богдана Саніна, Апеляційного адмінсуду - Ігоря Лічевецького та Володимира Мельничука.

Крім того, відкрито дисциплінарні справи проти суддів, що позбавляли прав активістів Автомайдану, зокрема, проти судді Києво-Святошинського райсуду Київської області Володимира Лисенка, суддів Бориспільського міськрайонного суду Ігоря Криворучка та Анатолія Левченка, судді Білоцерківського міськрайонного суду Володимира Сливки, судді Васильківського міськрайонного суду Віктора Степаненка.

Також справи відкриті проти двох суддів Бабушкінського райсуду Дніпропетровська (Миколи Бібіка, Миколи Решетника), трьох суддів Червонозоряного райсуду Харкова (Олени Васильєвої, Дениса Чудовского, Ірини Прошути) і судді Ленінського райсуду Кіровограда Світлани Льон.

У разі підтвердження порушення присяги ВРЮ має схвалити звільнення зазначених суддів і передати матеріали щодо них до Верховної Ради.

Зазначимо, після першого рішення про відкриття дисциплінарної справи під час засідання ВРЮ свій протест висловив народний депутат Єгор Соболєв.

Він нагадав, що незалежна комісія з адвокатів майданівців, суддів та народних депутатів «встановила, що 28 суддів, які судили майданівців, грубо порушували присягу і мають бути звільненні.

«Проте Вища рада юстиції , яка мала легалізувати це рішення за законом «Про відновлення довіри до судової влади», сьогодні вирішила почати перевірку наново. Це означає, що вони закривають шлях до очищення правосуддя», - заявив Єгор Соболєв, повідомив «5 канал».

Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк назвав це «політичним тиском».

Нагадаємо, у квітні комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендував Верховній Раді дати згоду на арешт судді Соломянського райсуду Києва Світлани Кушнір, яка ухвалювала неправосудні рішення щодо учасників Євромайдану.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук