Учасник АТО закликав не спекулювати на темі виділення земельних ділянок військовим
Учасник АТО та голова громадської організації «Всеукраїнське об’єднання учасників антитерористичної операції» Микола Кобільник під час прес-конференції, 25 березня, закликав не спекулювати на темі виділення ділянок для військових на Львівщині.
«Зараз активно поширюють інформацію, мовляв якісь тіньові схеми присутні у процесі виділення Держкомземом у Львівській області ділянок для учасників АТО. Мовляв, землю дають підставним особам і таке інше. Це неправда. Загалом, весь цей процес проходить під наглядом громадськості, його контролюють. Як голова Всеукраїнського об'єднання учасників АТО я хочу пообіцяти своїм бойовим побратимам, що їх не забудуть, особливо що стосується сімей загиблих військових», - пояснив Кобільник.
Він зазначив, що процес виділення ділянок – тривалий, насамперед, процедурно. Тому збоку видається, що ніхто нічого не робить, що землю учасникам АТО роздають неохоче, а в той же час преференції отримують все ті ж чиновники та високопосадовці держави.
«Наш простий народ не може зрозуміти, яким чином всілякі пільги і преференції отримують високі чини, депутати, а простий народ цього отримати не може. Тому народ дуже легко приймає на віру цю інформацію про спекуляції з виділенням землі. Дуже часто, як я мав можливість спостерігати, цим спекулюють ті ж чиновники, наприклад, депутати на місцях, які не дуже хочуть давати добро на виділення землі солдатам, яким сьогодні власне треба віддячити за їхню жертву», - зазначив Кобільник.
Він зокрема зауважив, що для прикладу, військові з 80-ої десантної бригади, у складі якої він воював у зоні АТО, вже понад 100 хлопців отримали земельні ділянки, 10 солдатів вже стали на чергу на отримання квартири. Близько 30-ти військових з 24 механізованої бригади з Яворова теж уже отримали земельні ділянки на Львівщині.
«70 % хлопців з 80-тки є мешканцями Львівщини, а 35% з них мають вже земельні ділянки, тому вони , наприклад, навіть по закону не можуть претендують на отримання додаткової землі. Але після другої хвилі демобілізації ми очікуємо на Львівщині близько 6 тис військових. Відповідно, буде масова подача документів на отримання землі. Для них необхідно резервувати ці земельні ділянки вже сьогодні », - зазначив військовий.
Голова громадської ради при ГУ Держкомзему у Львівській області Ярослав Мандрук, зокрема, під час прес-конференції зазначив, що не відповідає дійсності поширена у ЗМІ інформація, мовляв Держкомзем, починаючи з квітня 2014 року почав роздавати землю не учасникам АТО, а підставним особам.
«Я хочу зазначити, що рішення про виділення ділянок учасникам АТО головою Держкомзему України було прийняте тільки в липні 2014, і тільки з того часу почався цей процес . Водночас, ми в громадські раді теж розуміємо, що потрібно частіше через ЗМІ інформувати суспільство про те, що відбувається, як виділяють землю і кому, щоб не давати простору для маніпуляцій », - пояснив Мандрук.