Україна демонструє відчутний прогрес на шляху євроінтеграції, – посол Литви
Україна, як і Грузія з Молдовою, демонструють відчутний прогрес в євроінтеграційних прагненнях. Про це журналістам заявив посол Литви в Україні Пятрас Вайтекунас.
На його думку, політика в рамках "Східного партнерства" на сьогодні має найважливіше значення для розширення цінностей Європи. Тому необхідно, щоб ці цінності також поступово ставали пріоритетними й для інших східних країн, яким не властиве прагнення до побудови демократії й верховенства права.
Посол вважає, що політика "Східного партнерства", проведена Європейським Союзом, є свідченням того, що ЄС зацікавлений в наданні Україні в майбутньому статусу члена цієї організації.
"Я згодний з тим, що було сказано в Брюсселі (Бельгія). Необхідно вкладати багато коштів, багато зусиль у проект "Східного партнерства". Щоб такий проект, як Європейський Союз, залишався відкритим, щоб розвивалося співробітництво ЄС із Україною в рамках "Східного партнерства". Вплив... процвітаючої частини Європи, безпечної частини Європи, щоб він розширювався на сході (Європи) - з Україною й відкривав можливості для наших східних сусідів", - сказав Вайтекунас.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович прогнозує підписання угоди про асоціацію України і ЄС у листопаді. Європа не має остаточного рішення щодо підписання угоди про асоціацію з Україною, і українській стороні ще багато чого необхідно зробити. Про це сказали міністри закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс і міністр європейських справ Данії Микола Ваммен журналістам після зустрічі із президентом Януковичем.
10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та ліквідувати недоліки виборів Верховної Ради і провести низку реформ.
Свого часу екс-голова Європарламенту Єжи Бузек визнав, що нині відносини України з ЄС далекі від «фантастичного моменту», який був у 2004–2005 роках, і після якого і ЄС, і Україна зробили низку помилок.
11 квітня 2013 року прем’єр-міністр Естонії Андрус Ансіп під час зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим висловив упевненість, що угода про асоціацію між Україною і ЄС буде підписана 21 листопада 2013 року. Однак 17 квітня канцлер Німеччини Анґела Меркель після переговорів з прем'єр-міністром Естонії Андрусом Ансіпом зазначила, що Україна ще не готова до підписання угоди про асоціацію з ЄС, оскільки потрібно подолати "цілу низку проблем".