Україна посідає перше місце за кількістю психічних розладів у Європі

Від нервових розладів страждає кожен третій українець

СуспільствоАндрій Стець, 10 жовтня 20177565
Через нервово-психічні розлади люди все частіше стали втрачати працездатність

Згідно статистики в Україні 1,2 млн жителів (це більше 3% всього населення) страждає психічними розладами, і цей показник з кожним роком зростає. Вже котрий рік поспіль Україна посідає перше місце за кількістю психічних розладів у Європі – майже 2 млн українців щороку стають пацієнтами психіатричних лікарень. За оцінками фахівців, від різноманітних нервових розладів страждає кожен третій українець. Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Сьогодні, 10 жовтня, відзначається 25-річний ювілей Всесвітнього дня психічного здоров’я, який був заснований Всесвітньою федерацією психічного здоров’я у 1992 році та відзначається 10 жовтня. Метою цього заходу є підвищення обізнаності населення в галузі охорони психічного здоров’я.

«Психічне здоров'я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини зробити внесок в життя суспільства. Адже, фізичне здоров'я неможливе без психічного здоров'я», - зазначають в прес-службі.

У відомстві зазначили, що найважливіше, що втрачає людина через нервово-психічні розлади – це працездатність. Інвалідність від психічних захворювань вийшла на друге місце серед інших захворювань.

Зокрема, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, до 2020 року психічні розлади увійдуть до першої п’ятірки хвороб, які лідируватимуть за кількістю позбавлених працездатності людей, пов’язаних з цими захворюваннями. Психічні розлади обженуть у цьому плані навіть серцево-судинні захворювання, які станом на сьогоднішній день посідають першу сходинку у структурі захворювання населення земної кулі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук