Україна приєдналась до програми NASA з дослідження Місяця
Україна стала дев'ятою країною, яка приєдналась до програми NASA «Артеміда»
До теми
Державне космічне агентство України приєдналося до угоди у межах програми NASA «Артеміда» (Artemis) щодо дослідження Місяця, Марсу, комет та астероїдів в мирних цілях. Про це повідомляє прес-служба Державного космічного агентства.
До пакту також приєдналися США, Австралія, Канада, Італія, Японія, Люксембург, Об'єднані Арабські Емірати та Велика Британія. Україна стала дев'ятою країною, яка підписала угоду.
В агентстві переконують, що в України є всі науково-технічні можливості та досвід, які дозволяють бути партнером NASA.
«Це важливо для України, бо ми зможемо реалізувати власні проєкти у партнерстві з провідними космічними агенціями світу... Українські проекти вперше стали частиною глобального сценарію освоєння Місяця від ISECG, і логічно, що ми далі хочемо реалізовувати наш потенціал в рамках програми», – заявив очільник українського агентства Володимир Усов.
Також у Держкосмічному агентстві сподіваються, що підписання домовленостей сприятиме підписання угоди між Урядом України та США про співпрацю у дослідженні космосу. Попередня угода діяла з 31 березня і втратила чинність 22 січня 2019 року.
NASA, в рамках програми «Артеміда» (назва пов'язана із програмою першої висадки на Місяць «Аполон»), планує до 2024 року висадити на поверхню супутника Землі «першу жінку й наступних чоловіків».
Мета програми полягає в організації наукових досліджень та пошуку економічних вигод від використання Місяця. Йдеться, зокрема, про перетворення супутника на майданчик для подальшого дослідження Марсу.