Українська автокефальна православна церква офіційно припинила існування

УАПЦ юридично перейшла до складу ПЦУ

Українська автокефальна православна церква юридично припинила існування. Відповідне оголошення опубліковане в парламентській газеті «Голос України», інформує LB.ua.

29 липня 2019 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об'єднань був внесений запис про припинення релігійної організації «Патріархія Української автокефальної православної церкви» шляхом реорганізації, а саме шляхом приєднання до релігійної організації «Київська митрополія Української православної церкви».

Термін подання вимог кредиторами – до 3 жовтня цього року. Також через ліквідацію УАПЦ усі довіреності, видані на її ім'я до 29 липня, відкликані.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року в Києві була створена Православна церква України, що об'єднала Автокефальну церкву, а також православні церкви Київського і Московського патріархатів. 6 грудня предстоятель новоствореної церкви Епіфаній отримав з рук Вселенського патріарха Томос про автокефалію ПЦУ.

Донині тривали процедури з юридичного оформлення влиття УАПЦ в ПЦУ.

Разом з тим почесний патріарх ПЦУ та екс-голова УПЦ (КП) Філарет, який підписав документ про створення Помісної церкви, цього літа заявив про «рейдерське захоплення» УПЦ (КП).

20 червня «собор» УПЦ Київського патріархату, скликаний почесним патріархом Православної церкви України Філаретом, скасував рішення про розпуск Київського патріархату і відмовився від Томосу про автокефалію. Після цього Православна церква України відібрала у Філарета Київську патріархію.

На початку липня до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов до Міністерства культури України про скасування ліквідації Української православної церкви Київського патріархату.

Юридично УПЦ (КП) нині перебуває в стані припинення діяльності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук