Українські льотчики-миротворці вирушили до Конго
Із військової частини в Липниках відправили 250 українських військових у миротворчу місію ООН
Із військової частини в Липниках відправили 250 українських військових вертолітників у миротворчу місію ООН в Конго. Упродовж півроку наші льотчики проводитимуть повітряну розвідку, пошукові операції та доставлятимуть вантажі в країні із нестабільною політичною ситуацією. Така ротація відбувається уже вдесяте – із 2012 року.
Вікторія міцно обіймає свого татка, уже завтра він буде на далекому Африканському континенті. Сам же миротворець небагатослівний – попереду півроку розлуки з найріднішими. Провести бійця прийшла уся сім’я.
«Вони з перших днів були: то один син, а то другий їде в Африку. Вони попали в перший рік як почалася війна, потрапили на передову», – розповідає мати миротворця Любов Гуряк.
У ювілейну десяту ротацію в Демократичну Республіку Конго 18-ий окремий вертолітний загін вирушає після тритижневого відбору та посилених тренувань.
«Кандидатів на посаду до складу загону було 535 чоловік. Протягом двох тижнів ми вибрали той загін – 250 осіб. А третій тиждень це було злагодження самого загону, відібраних людей. Виконувались польоти, стрільби», – розповів командир 18-го окремого вертолітного загону Іван Шоломій.
Усі – учасники бойових дій на сході України. В Конго готові і до протидії бандоформуванням, і до специфіки клімату. Також бійці отримали по вісім щеплень від найрізноманітніших болячок, що чатують на чорному континенті.
«Це різні хвороби, це і тваринний світ, різні метеоумови, багато дощить. Там, де ми їдемо, буде два діючі вулкани, які є найбільш активні, тобто небезпека є», – каже старший лейтенант Андрій Туренков.
Наші Мі-8 та Мі-24 в місії ООН у Конго – незамінні. Літають 24 години на добу, сім днів на тиждень. Отримують миротворці в середньому по 3 тисячі доларів. Дехто здобуває цінний досвід уже не вперше.
«Там виконуєш завдання, які ставить перед тобою місія. Так виходить, що літаєш більше і без вихідних працюєш. Завдання на перевезення вантажу, особового складу ротації й інших на важкодоступні майданчики в горах, перевезення боєприпасів», – ділиться досвідом капітан Олександр Борисенко.
Український контингент розташований на сході Конго в місті Гома. Загалом в миротворчій місії ООН в цій країні перебувають понад 19 тис. військовослужбовців зі всього світу.