Українські стартапери просять Порошенка створити держструктуру з питань інновацій

Президент України Петро Порошенко обговорив з лідерами успішних українських стартапів перспективи розвитку ринку інформаційних технологій та інновацій і взаємодії IT-сектора і держави.

Як повідомила в середу прес-служба президента України, Порошенко позитивно оцінив розвиток стартапів в Україні й додав, що зараз 3% українського ВВП створює IT-галузь, і за останній час у цій сфері було створено 15 тис. робочих місць із середньою зарплатою не менше $2 тис.

«Ті повідомлення в ЗМІ, які ми мали щодо обшуків, “наїздів” на IT-компанії, не приносять користі ні державі, ні іміджу України в світі, ні досягнення справедливості. Може і є проблеми з тим, що хтось використовує не за призначенням пільги і підтримку, яку держава надає IT-індустрії, але боротися з цим точно треба не через обшуки у відомих IT-компаніях», – заявив президент.

Він наголосив на значних перспективах української IT-індустрії й запевнив, що влада працює над покращенням інвестиційного клімату, на це спрямовані зміни в Конституцію щодо реформи правосуддя. Також розробляються і проводяться зміни в адмініструванні податкової системи та захисту чесного і прозорого бізнесу від будь-яких утисків з боку правоохоронних органів.

«У свою чергу, представники успішних українських стартапів звернулися з ініціативою створення спеціального державного інституту, що займатиметься питаннями інновацій», — йдеться в повідомленні.

Розповідаючи про виділення бюджетних коштів на інноваційні проекти, Порошенко наголосив, що держава фінансуватиме ті напрямки, які на теперішній час вирішують питання її виживання. Зокрема, Міністерство оборони й «Укроборонпром» будуть фінансувати розробки в галузі оборонної промисловості.

Представники українських стартапів також звернули увагу президента на складність оформлення робочої візи в Україні для іноземців. Порошенко зазначив, що візи в IT-індустрії мають видаватися за окремою процедурою, і для цього має бути розроблений відповідний законопроект.

У зустрічі також взяли участь, зокрема, президент компанії «Квазар-Мікро» і засновник і президент hi-tech холдингу KM Core Євген Уткін, засновник компанії Kodisoft Дмитро Костик, засновник та головний виконавчий директор інвестиційної компанії Horizon Capital Олена Кошарна, заступники голови Адміністрації президента Дмитро Шимків та Ростислав Павленко, радник президента Олександр Пасхавер.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук