Українські тренери – за введення електронної системи фіксації голів
Відомі українські футбольні тренери вважають за необхідне впровадити електронну систему фіксації взяття воріт у футболі.
"Звичайно, цю систему обов'язково потрібно впроваджувати, я про це говорив ще кілька років тому, і під час чемпіонату світу 2010 року. Тому що такі незараховані голи - це не просто суддя не зарахував гол, це ж роки роботи, і перекреслено усю працю. Уявляєте, що було б за рахунку 1:1, що б ми побачили далі на полі, яке видовище! Ми атакуємо, англійці відбиваються, контратакують. Усіх би просто захлиснули б емоції. Ця проблема назріла давно, і ми бачимо, що хоч п'ять суддів, хоч ще двох на перекладину посади – це нічого не змінить", - цитує Інтерфакс-Україна сказав старший тренер ДЮФШ "Динамо" (Київ), заслужений тренер України Олександр Іщенко.
Експерт розкритикував роботу арбітрів на Євро-2012. "Це тема вічна. Всі питання до Колліни (старший офіцер УЄФА у справах суддівства, куратор системи суддівства в Україні П'єрлуїджі Колліна – ред.). У нас до нього щодо чемпіонату України більше запитань, ніж відповідей. Але відверто слабке суддівство на такому рівні ... Якщо ми візьмемо, наприклад, матч відкриття Польща – Греція, де були кричущі помилки, зокрема незаслужене видалення грецького футболіста. Не побачити гол судді (в матчі Англія-Україні – ред.), який відповідає саме за цю ділянку роботи ... Я тоді просто відмовляюся вірити в те, що називається суддівськими помилками", – зазначив він.
"Можна говорити про людський фактор. Арбітр не взяв на себе цю відповідальність. Не зарахували – значить, не зарахували, треба було забивати ще. Як кажуть, треба вміти ще й проти суддів грати", – вважає наставник юнацької збірної України U-16, відомий у минулому захисник київського "Динамо" і збірної України Олександр Головко.
Розповідаючи про впровадження електроніки в футбол, А.Головко сказав: "Однозначно це потрібно робити, тому що ці помилки дуже дорого коштують".
У свою чергу, колишній наставник збірної України Леонід Буряк вважає, що необхідно замислитися над впровадженням таких технологій на таких футбольних форумах, як чемпіонати світу та Європи, тому що ціна таких суддівських помилок дуже велика.
За його словами, буває так, що одне рішення судді вирішує долю тренера, який залишається без роботи, тому цю проблему потрібно обговорювати та ухвалювати зважені рішення.
"Ось, наприклад, ухвалили рішення про активний і пасивний офсайд. Це булочка для суддів, що хочеш – зарахував, що не хочеш – не зарахував. Ось грали Хорватія проти Іспанії, наприкінці іспанці забили переможний вирішальний гол, і там є питання з активним і пасивним офсайдом. А Хорватія програла 0:1 і нікуди не потрапила", – додав Л.Буряк.
При цьому він зазначив, що у футболі є багато спірних моментів, і всі їх можна переглядати на відео-повторах, тому що футбол – це не хокей.