Українським воякам перерахують пільгову вислугу років за участь в ООС
Перерахунок відбуватиметься за формулою рік за три
Українським військовослужбовцям перерахують пільгову вислугу років за участь в операції Об'єднаних сил на Донбасі за формулою рік за три. Про це йдеться в повідомленні на сайті Оперативного командування «Північ».
«Військовослужбовцям рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу ЗСУ перерахують пільгову вислугу років за участь в ООС. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України №435 від 22 травня 2019 року. Вона вносить зміни в іншу постанову – №393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, працівникам Служби судової охорони і членам їхніх сімей», – повідомило командування.
Згідно з інформацією, до початку ООС військовослужбовці отримували надбавку за пільгову вислугу років за участь в антитерористичній операції. Обчислювалася вона також як рік за три.
«Із закінченням АТО і початком ООС законодавство треба було змінити. Відтепер військовослужбовцям, які брали участь в ООС з 30 квітня 2018 року і донині, буде перерахована пільгова вислуга років. Перерахунок здійснюватиметься так само – рік за три», – повідомили в прес-службі командування.
Згідно з розпорядженням міністра оборони від 4 червня 2019 року, такий перерахунок мають здійснити до 1 вересня поточного року.
До слова, раніше Конституційний суд України скасував мінімальний вік для виходу на пенсію за вислугою років, визнавши неконституційним встановлення мінімально необхідного віку для нарахування пенсії за вислугу років.
У березні 2015 року в Україні запровадили віковий ценз в 50-55 років для тих, хто, працюючи за фахом, що веде до втрати працездатності і профпридатності, заробив право на дострокову пенсію. У переліку тих, на кого поширювались ці обмеження, було близько 100 професій, зокрема йшлося про льотчиків, авіадиспетчерів, машиністів поїздів, механізаторів, доярок, лесосплавників, докерів, геологів, викладачів, медиків, артистів.
Нині суд вирішив, що це суперечить Конституції, позбавляє таких людей права на соцзахист, і скасував цю норму закону. Адже якщо людина за станом здоров'я не може більше працювати за фахом, то вона повинна мати право на пенсію, а не працювати кимось ще 5-10 років.