Українського науковця нагородили престижною премією в галузі математики у 2018 році

Його дослідження підсилюють взаємодію між фундаментальною математикою та квантовою фізикою

Український математик тривалий час працював у Фізико-технічному інституті низьких температур у Харкові

Член-кореспондент Національної академії наук України Володимир Дрінфельд і його співавтор Александер Бейлінсон отримали ізраїльську премію Фонду Вольфа з математики. Про це повідомляє прес-служба Національної академії наук.

Як зазначається, вчені працюють в Університеті Чикаго (США). Їх нагородили за цикл інноваційних робіт із алгебраїчної геометрії, теорії зображень і математичної фізики, які «мають першорядну важливість» для пояснення теорії струн.

«Результатом плідної співпраці двох математиків, відзначених премією Вольфа, є виявлення глибоких зв'язків між сучасною абстрактною математикою і фізикою завдяки дослідженням важливих алгебраїчних структур, які використовуються у галузі квантової теорії поля, що є теоретичною базою сучасної фізики елементарних частин», - йдеться у повідомленні.

Результати дослідження викладені в книзі Chiral Algebras (Хіральна Алгебра). Хіральність - це збережене квантове число в теоріях полів, які володіють хіральною симетрією. У фізиці хіральні перетворення, як правило, змінюють просторову парність стану елементарних частинок.

До слова, премією Фонду Вольфа щорічно відзначають 5-6 діячів в декількох галузях сучасної науки. Загалом нею нагородили вже 329 вчених і художників зі всього світу. Лауреати отримують нагороду з рук президента держави Ізраїль. Премія еквівалентна грошовій сумі в розмірі $100 тис.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук