Українці не повинні боятися референдумів

БлогиМихайло Цимбалюк , 26 квітня 2017 225 2
Михайло Цимбалюк
народний депутат, голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина»

Єдиним джерелом влади в Україні є народ! Цей непорушний постулат Конституції України повинен діяти завжди й усюди, в усіх випадках й у всіх вчинках тих, кому народ делегував право керувати державою. Проте, так вже історично склалося, що за 25 років незалежності нашої країни українська влада не надто часто зверталася до Громадян за порадою, ініціюючи референдуми. Єдине повноцінне опитування відбулося ще у 1991 році, коли українців запитали про Акт проголошення незалежності України. Наступні референдуми в нашій країні не мали адекватного продовження, а радше несли в собі негативний характер, бо найчастіше ініціювали плебісцит в Криму – про самостійність республіки, надання російській мові статусу державної на півострові…

Ситуація, коли влада не запитує у громадян про найпринциповіші для країни питання неправильна. Проведення референдумів – це адекватна світова практика, якої не треба боятися. Наприклад, лише в Нідерландах впродовж року відбувається кілька десятків опитувань громади. І це виправдано, адже жодна влада не має права вирішувати важливі питання розвитку країни без врахування громадської думки.

Ще одним яскравим прикладом країни, де не бояться проводити референдуми – це Швейцарія – там за останні 150 років провели понад півтисячі опитувань громадян і це все в країні, де мешкає 7,5 мільйонів осіб. За ініціативи звичайних швейцарців проводили не лише референдуми щодо зміни Конституції, а й про збільшення податків для багатіїв, обмеження житлового будівництва на гірськолижних курортах тощо.

Нині в країні назріло нагальне питання щодо продажу сільськогосподарської землі. Наприкінці минулого року ВО «Батьківщина» вдалося домогтися у влади продовження Мораторію на продаж землі, але згідно з Меморандумом України з Міжнародним валютним фондом цей мораторій має бути скасований ще цього року. І на жаль, все іде до того, що чинна влада таки скасовуватиме мораторій, адже на шальки терезів поставлено питання виділення чергового траншу від МВФ. У такому випадку українці безповоротно втратять найбільше багатство – землю.

А тому «Батьківщина» вже передала до Центральної виборчої комісії документи щодо ініціативної групи з проведення Всеукраїнського референдуму. Зараз надзвичайно важливо, щоб нинішня влада не почала вставляти палки нам в колеса, оскільки, переконаний, що результат опитування буде їм не на руку…

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук