"Укроборонпром" хоче придбати для АТО непотрібний брухт на суму більше ₴24 млн
"Укроборонпром" разом з "Укрінмашем" намагається провернути аферу із закупівлею непотрібної і при цьому застарілої для АТО техніки, в результаті якої вони отримають більш як ₴7,8 млн прибутку.
Про це в суботу, 29 листопада, йдеться у статті газети "Дзеркало тижня", пише ZN.UA.
"Йдеться про британські бронетранспортери Saxon AT-105, які розробляли ще у далеких 60-х. Вони більш схожі на поліцейські машини з бронею, яка дає змогу врятувати екіпаж лише від кулі калібру 7.62", - йдеться у публікації.
Наголошується, що все почалося ще у вересні. Тоді волонтери нібито зібрали гроші для закупівлі 50 таких бронемашин. Залишалося лише вирішити питання з отриманням дозволу на ввезення їх до України. З цим волонтери нібито звернулися в "Укроборонпром" і Міноборони.
Проте, як зазначає автор статті, очевидно, отримавши від волонтерів реквізити продавця, керівники "Укроборонпрому" почали самостійну реалізацію цього проекту.
За рішенням "Укроборонпрому" посередницькі функції в цій операції були нібито доручені виконувачу обов'язків директора "Укрінмашу" Крючкову, який відразу направив британському підприємству WSV запит щодо можливості придбання бронемашин Saxon і почав готувати договірну базу.
"Відповідь компанії WSV про можливість продажу 75 одиниць вказаної техніки за £2 млн 75 тис. "Укрінмаш" офіційно отримав лише 13 жовтня. А ось сам контракт про покупку бронетранспортерів у кількості 75 штук був підписаний за два тижні до отримання офіційної відповіді", - пише автор статті.
Наголошується, що в процесі підготовки цієї операції є порушення. Так, у контракті вказано, що кінцевим споживачем техніки є Міноборони і Нацгвардія. Пізніше з'ясувалося, що вони не потребують доукомплектації подібним видом транспорту.
Водночас, за наполяганням глави оборонного відомства до замовлення пропонується включити закупівлю 20 бронетранспортерів Saxon АТ105 за ціною ₴1 млн 225 тис. за одну бронемашину на загальну суму ₴24,5 млн з державного бюджету.
Як зазначається у публікації, прокуратурі знадобився 21 день, щоб відреагувати на цю операцію. Більше того, військові прокурори вважають, що "Укрінмаш" разом з "Укроборонпромом" на цій операції за свої послуги отримають більш як ₴7,8 млн прибутку.