В ОБСЄ підтвердили, що автобус під Волновахою потрапив під обстріл системи «Град»
Військові представники Російської Федерації та України у Спільному центрі з контролю і координації, а також керівництво самопроголошеної «Донецької народної республіки» погодилися провести спільне розслідування інциденту з обстрілом 13 січня під Волновахою Донецької області автобуса з мирними жителями.
Про це йдеться у повідомленні спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, інформує Інтерфакс-Україна.
У ньому наголошується, що «13 січня приблизно о 14:35 за місцевим часом місцева дорожня поліція підтвердила місії ОБСЄ, що ракета типу «Град» розірвалася поблизу пасажирського автобуса, коли він зупинився на КПП українських збройних сил приблизно за два кілометри на північ від Волновахи».
Зазначається, що спостерігачі ОБСЄ прибули на місце інциденту о 17:45 за місцевим часом і стали свідками того, як з автобуса витягли двох загиблих пасажирів. Автобус був поцяткований осколками від вибуху ракети, який, за оцінкою спостерігачів, стався приблизно в 12-15 метрах від автобуса.
Також представники моніторингової місії відвідали госпіталь у Волновасі, співробітники якого підтвердили, що 10 пасажирів автобуса загинули на місці, а двоє померли пізніше в лікарні. Ще 17 пасажирів отримали поранення.
«За пропозицією спеціальної моніторингової місії український генерал-майор, який є головою української групи у Спільному центрі з контролю і координації, і російський генерал-майор, представник Збройних сил РФ в центрі, а також керівництво самопроголошеної «Донецької народної республіки» погодилися провести спільне розслідування під керівництвом центру», – йдеться у звіті.
У ньому наголошується, що паралельно «моніторингова місія продовжить спостереження і зробить свої висновки, що стосуються інциденту».
Між тим, у прес-службі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ ОБСЄ) повідомили, що спостерігачі ОБСЄ не будуть проводити самостійного розслідування злочину під Волновахою.
«СММ не веде самостійних розслідувань, а тільки здійснює спостереження за ситуацією і веде її моніторинг», – пояснили в організації, додавши, що результати цього моніторингу, у разі їх важливості, можуть надалі бути за основу того чи іншого розслідування.
Нагадаємо, раніше заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на сході України Олександр Хуг підтвердив створення спільного органу для розслідування обстрілу пасажирського автобуса під Волновахою.
Як повідомляв ZAXID.NET, внаслідок обстрілу з установок «Град» українського блокпоста в населеному пункті Бугас неподалік Волновахи, здійсненого з захопленого сепаратистами міста Докучаєвська на Донеччині, загинули 12 пасажирів рейсового автобуса.
Донецька прокуратура за фактом обстрілу відкрила кримінальне провадження за статтею «терористичний акт».
За її даними, бойовики угруповання ДНР, достовірно знаючи, що автошляхом «Донецьк – Маріуполь» переміщуються лише цивільні особи та не припиняється рух пасажирського транспорту, здійснили прицільний удар із використанням системи реактивного залпового вогню «Град», використавши понад 40 снарядів.
А прес-центр антитерористичної операції наголосив, що в місцевості, де внаслідок обстрілу з «Градів» загинули й поранені пасажири рейсового автобуса, відсутні позиції підрозділів українських військових. «Тому подія яскраво свідчить про те, що терористи свідомо відкрили вогонь по мирних мешканцях», – заявив речник АТО Леонід Матюхін.
Водночас у ДНР тепер стверджують, що не причетні до обстрілу. Зокрема, представник донецьких терористів Андрій Пургін заявив, що бойовики ДНР не могли обстріляти автобус під Волновахою, який перебував «у глибокому українському тилу». За його словами, місце інциденту – «дуже далеко від лінії зіткнення». Насправді ж відстань від Докучаєвська до Бугаса – менш як 15 кілометрів.
Ці заяви пролунали після того, як спершу сепаратисти вихвалялися в соцмережах про «успішне знищення» українського блокпоста під Волновахою. Коли стало відомо про загибель цивільних, ці повідомлення почали стирати – так само, як це було після збиття малайзійського авіалайнера минулого літа.
Теракт вже засудила Рада Безпеки ООН, а США поклали за нього відповідальність на незаконні збройні формування, які діють на Донбасі.
А ось Євросоюз у своїй заяві хоч і засудив теракт, але не згадав про те, хто міг його вчинити.