Офіс президента відреагував на петицію із закликом ліквідувати ОАСК
В Офісі президента відреагували на петицію із закликом ліквідувати Окружний адміністративний суд Києва, яка нещодавно набрала 25 тис. підписів, необхідні для розгляду.
У прес-службі ОП нагадали, що суд формується, реорганізується і ліквідується законом, проєкт якого вносить до Верховної Ради президент після консультацій з Вищою радою правосуддя (згідно ст. 125 Конституції). Президент Володимир Зеленський доручив почати відповідні консультації з ВРП для напрацювання «прозорої і коректної процедури», яка дозволить «вирішити питання Окружного адмінсуду».
«Володимир Зеленський від початку політичної кар'єри підкреслював, що розвиток реального народовладдя в Україні, обов’язкове врахування громадської думки при ухваленні важливих державних рішень, а також трансформація України в дійсно сучасну і цивілізовану державу мають бути пріоритетами кожного відповідального політика», — додали в ОП.
Як інформував ZAXID.NET, 26 жовтня петиція до Володимира Зеленського про ліквідацію ОАСК набрала 25 тисяч підписів. Її автор вважає, що ОАСК втратив авторитет, зокрема, через зміст опублікованих Національним антикорупційним бюро України в липні 2019 і в липні 2020 записів розмов керівництва цього суду, «що свідчать про глибоко вкорінену в суді корупцію і практику неправосудності рішень».
У липні 2020 Національне антикорупційне бюро оголосило підозру голові Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку. Підозри оголосили ще кільком суддям ОАСК. За даними слідства, зазначені особи діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади.
Пізніше керівник апарату ОАСК повернув Офісу генерального прокурора невручену підозру голові суду і ще чотирьом суддям суду. Після цього НАБУ оголосило в розшук голову ОАСК, його заступника, трьох суддів і двох екс-членів ВККС.
1 вересня Національне антикорупційне бюро оприлюднило нові матеріали так званих плівок Окружного адміністративного суду міста Києва, які стосуються можливих зв'язків голови ОАСК Павла Вовка з Вищою радою правосуддя. За даними слідства, втілюючи план захоплення державної влади, голова ОАСК використовував своє широке коло зв’язків у цих органах.
18 вересня Вищий антикорупційний суд продовжив строк досудового розслідування у справі так званих плівок Окружного адміністративного суду.