В Україні можуть дозволити фотографуватися на паспорт у головному уборі

Стандарти фото для документів хочуть змінити з урахуванням інтересів представників різних віросповідань

СуспільствоАндрій Стець, 23 листопада 20183400
До МВС часто надходять звернення від представників різних віросповідань з проханням переглянути стандарти

У Міністерстві внутрішніх справ відбулася координаційна нарада, під час якої обговорювалися питання фотографування на документи для деяких категорій осіб, які належать до різних релігійних течій і конфесій. Про це повідомили у прес-службі МВС у п’ятницю, 23 листопада.

У відомстві нагадали, що чинним на сьогодні державним стандартом встановлено, що фото для паспортів здійснюється виключно без головних уборів

Так, в «Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України» зазначається, що «фотокартки, які подаються для оформлення паспорта, повинні бути виконані з одного негативу, із зображенням обличчя виключно анфас, без головного убору».

У зв'язку з цим положенням у МВС тривалий час надходили численні звернення від представників різних віросповідань з проханням переглянути стандарти.

У вересні цього року українські мусульманки направили звернення в ДМС, в якому навели приклади порушення їх конституційних прав і попросили внести корективи в відомчі інструкції. Йшлося про заборону жінкам фотографуватися на документи в хіджабі. Зокрема, в тексті звернення зазначалося, що хіджаб є не головним убором, а обов'язковим одягом жінки і релігійним обрядом ісламу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук