В Україні офіційно зареєстрували суспільного мовника
Національна телекомпанія України припинила існування як юридична особа
До теми
Публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» 19 січня зареєстрували як юридичну особу, в той же день було припинено юридичну особу НТКУ, повідомив голова Держкомтелерадіо, голова комісії з перетворення НТКУ в НСТУ Олег Наливайко.
«Сьогодні історичний момент у розбудові медіасфери нашої держави. Згідно з дорожньою картою другого етапу перетворення державної телерадіокомпанії України в суспільну відбулась реєстрація юридичної особи Національна суспільна телерадіокомпанія України», – сказав він у коментарі виданню «Суспільне мовлення».
«Довгі десятиліття ми йшли до нашої журналістської мети, а з 2005 року створення Суспільного мовника і реформування друкованих державних і комунальних видань ще й стало добровільним зобов’язанням України перед Радою Європи, після доєднання до європейської родини. В минулому році ми розпочали реформування друкованих ЗМІ, яке маємо завершити згідно з законом до кінця 2018 року. І ось тепер, створення повноцінного суспільного мовника. Це ще два впевнених і свідомих кроки на шляху до наших європейських прагнень, на шляху до виконання вимог Революції Гідності», – сказав він.
Наливайко запевнив, що у найближчі дні запрацює Наглядова рада НСТУ «і ми всі разом розпочнемо створення майбутнього взірця і лідера медіасфери. Для цього все є: професійна і патріотична Наглядова рада, великий професійний колектив, який прагне змін, значно збільшене владою фінансування», – наголосив він.
Суспільне теле- і радіомовлення створене на базі об’єднаної НТКУ, до складу якої ввійшли Національна радіокомпанія України, державна телерадіокомпанія «Культура» та всі обласні й регіональні державні телерадіокомпанії. ДП «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”» вилучається з першого етапу реформування державних мовників на суспільне і приєднається на другому етапі вже до утвореної юридичної особи ПАТ НСТУ в формі ПАТ «Укртелефільм», 100 % акцій якого належить державі. Такі зміни парламент ухвалив 17 травня 2016 року через фактичний саботаж «Укртелефільмом» процесу приєднання до НТКУ.
З дня реєстрації ПАТ НСТУ Наглядова рада вступає у свої повноваження. Члени Наглядової ради мають обрати з-поміж себе голову, заступника і секретаря, затвердити кілька положень і оголосити конкурс на голову правління. Обраний керівник ПАТ НСТУ буде навесні. Після затвердження Наглядовою радою правління він разом зі своєю командою розпочне реформувати отриману у спадок від державного мовлення структуру.