В Україні запропонували ввести посаду «ромських посередників» для боротьби з ксенофобією

В Україні запропонували ввести посаду «ромських посередників» для боротьби з ксенофобією
фото ZAXID.NET
Протягом року Конгрес національних громад досліджував практики подолання нетерпимості, які існують в Європейських країнах

У понеділок, 26 лютого, у Львові презентували результати річного дослідницького проекту, спрямованого на створення ефективних механізмів протидії нетерпимості щодо ромів та євреїв. Експерти, що досліджували, як борються із ксенофобією у країнах Європи, радять узаконити в Україні професію ромського посередника - соціального працівника, який допомагає налагоджувати співпрацю між ромськими громадами та правоохоронцям, соціальним службам, закладам освіти тощо.

Протягом 2017 року в Україні, Чехії, Польщі, Угорщині та Литві тривало дослідження методів подолання мови ворожнечі, дискримінації та ксенофобії, яким займались громадські організації, що працюють з ромськими та еврейськими спільнотами.

Причиною для такого дослідження стало різке зростання ксенофобії в Україні - за даними міжнародних експертів, жертвами расової дискримінації в Україні стають переважно роми. У звіті Раді Європи, який був оприлюднений у вересні 2017 року, звертали увагу, що українська стратегія захисту та інтеграції етнічної меншості ромів до 2020 року, яка була ухвалена у 2013 році, досі не має бюджету, а більшість її положень не імплементовані.

За результатами моніторингу українські експерти напрацювали практичні рекомендації, які скерують до органів місцевої та державної влади.

«Наприклад, є рекомендація Міністерству соцполітики включити до державного реєстру професій ромського посередника, медіатора – для того, щоб ці люди мали статус соціального працівника і працювали не лише на громадських засадах, але й мали офіційний статус зі сторони держави», - розповів В’ячеслав Ліхачов, керівник групи моніторингу прав національних меншин Конгресу національних громад України.

Ромські посередники - це люди, які безпосередньо працюють з ромською громадою і можуть допомогти їм у взаємодії з державними структурами (і навпаки). В Україні вже працюють такі посередники, проте здебільшого на волонтерських засадах.

Також експерти наголошують, що важливо залучати представників національних меншин до виробництва медіаконтенту, що стосується життя цієї громади.

«Такий приклад є в Ужгороді, де на каналі «Тиса-1» є програма «Романо джівіпен», над якою працює журналіст ромського походження Віктор Човка. Також в Україні є ромське радіо «Чірікло», яке виготовляють спільно з ромськими активістами», - згадала журналістка та медіаекспертка Ольга Веснянка.

Зазначимо, що в Україні дослідження проводили Конгрес національних громад спільно з харківською фундацією «Громадська альтернатива» та львівським благодійним фондом «Резонанс» за підтримки німецької фундації EVZ.

Нагадаємо, що в січні цього року у Львові з’явилась група «Л.О.В.Ц.І.», які заявили про намір боротись із вуличною злочинністю - а особливо із ромами, що чинять крадіжки. Поява такого угрупування викликало значний суспільний розголос: зокрема, своє занепокоєння через зростання антиромських настроїв висловили Міжнародний фонд «Відродження» та коаліція ромських неурядових громадських організацій України «Стратегія 2020».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук