Вчені заявили, що ВООЗ применшує ризик поширення Covid-19 через повітря
За словами науковців, коронавірус значно ефективніше може передаватись аерозольним шляхом
Група з 239 науковців із 32 країн надіслала відкритий лист до Всесвітньої організації охорони здоров'я, у якому стверджується, що ВООЗ применшує ризик поширення коронавірусу повітряним шляхом і закликається переглянути карантинні рекомендації. Про це повідомляє New York Times.
Підписанти звернення, серед яких і науковці, які співпрацювали з ВООЗ, стверджують, що організація покладалася на неточні дані під час формулювання шляхів передачі вірусу.
«Всесвітня організація охорони здоров’я давно вважає, що коронавірус поширюється насамперед великими крапельками слизу, які, при виділенні зараженими людьми при кашлі та чханні, швидко падають на поверхню», – йдеться у заяві.
Але у своєму листі вчені навели докази того, що більш дрібні часточки слизу можуть заражати людей, і закликають організацію переглянути свої рекомендації. Йдеться про аерозольне поширення вірусу, коли дрібні часточки в повітрі затримуються довше, ніж краплі, й здатні долати набагато більші відстані, ніж півтора метри.
За словами науковців, ВООЗ у своїх рекомендаціях опирається суто на лабораторні експерименти у поширенні вірусу, результати яких суттєво відрізняються від реальності, зокрема, через стерильність приміщень, де ці експерименти проводились.
У випадку з аерозольним поширенням коронавірусу, маски можуть знадобитися в приміщенні, навіть за умови дотримання соціальної дистанції, а медичним працівникам, які доглядають за хворими на Covid-19, можливо, знадобляться маски класу N95, які фільтрують навіть найменші дихальні краплі.
Вентиляційні системи у школах, будинках для літніх, житлових приміщеннях та на підприємствах можуть потребувати мінімізації рециркуляції повітря та використання нових потужних фільтрів.
Дослідники пов'язують нове зростання хворих на коронавірус у світі, зокрема, з недооцінкою шляхів передачі хвороби і обіцяють опублікувати повну версію свого листа вже цього тижня.