В Китаї виявили новий штам грипу з потенціалом пандемії

Науковці закликають не ігнорувати вірус і проводити постійний моніторинг

СвітЮрій Братюк, 30 червня450292
Вже зафіксовано перші випадки інфікування новим вірусом серед людей

Китайські науковці виявили новий штам свинячого грипу, який, судячи з його характеристик, може спровокувати пандемію. Про це повідомляє BBC.

Вірус попередньо отримав назву G4 EA H1N1. За словами науковців, новий штам подібний до грипу A/H1N1pdm09, але має низку специфічних відмінностей. Як і більшість вірусів цього типу, G4 EA H1N1 вражає дихальні шляхи людини і дуже активно вражає клітини. Вірус може порівняно легко мутувати і передаватися від тварини до людини і від людини до людини.

На фермерських господарствах в 10 провінціях Китаю вже зафіксовано перші випадки інфікування тварин. Крім того, антитіла вірусу виявили в крові у 10% працівників ферм, що свідчить про можливість інфікування людей.

Якщо до A/H1N1pdm09 людство вже має частковий імунітет, то G4 EA H1N1 є новим вірусом, і, за словами науковців, «у людей може бути низький імунітет до нього або взагалі його відсутність». Припускається, що G4 EA H1N1 з'явився в результаті поєднання євразійських і американських штамів A/H1N1.

Науковці наголошують, що поки що вірус не становить великої загрози, але закликають не ігнорувати його і проводити постійний моніторинг.

Нагадаємо, що у 2009-2010 роках відбулася пандемія грипу, викликаного вірусом A/H1N1, штаму H1N1pdm2009. Перші випадки захворювання зафіксували в США і Мексиці в квітні 2009, а потім протягом декількох місяців інфекція поширилася по всьому світу. За весь час від хвороби загинуло 18 499 осіб.

A/H1N1 виявився особливо заразним і небезпечним, оскільки з'явився в результаті реассортації – змішування генетичного матеріалу кількох вірусів. Коли таке відбувається, новий вірус часто отримує здатність інфікувати ті види, які раніше були до нього несприйнятливі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук