Велика Британія відмовиться від фінансових зобов'язань ЄС щодо України після Brexit
Велика Британія не вважатиме юридично обов’язковим дотримуватися фінансових зобов'язань щодо третіх країн, в тому числі України, після виходу з ЄС. Про це заявив головний перемовник ЄС у переговорах щодо Brexit Мішель Барньє, інформує «Європейська правда».
«Британія дала зрозуміти, що їхні зобов’язання будуть обмежені останнім внеском в бюджет ЄС до виходу із блоку. Але ми досі маємо зобов’язання перед третіми країнами. Наприклад, ми разом гарантували довгострокові кредити для України», – сказав Барньє.
За його словами, Британія після виходу з ЄС не планує брати участі у проектах розвитку Африки і Тихоокеанських країн через Європейський фонд розвитку, проектах інноваційних технологій та «зеленої» енергетики.
При цьому Барньє висловив переконання, що платники податків 27 країн ЄС не мають платити за зобов’язання, взяті 28 країнами (у тому числі Британією).
Зауважимо, що раніше що єврокомісар з питань бюджету Гюнтер Еттінгер заявив, що офіційний Лондон буде ще деякий час нести фінансовий тягар через довгострокові програми ЄС, в яких Британія зобов'язалася брати участь раніше.
Нагадаємо, референдум про вихід Великої Британії з Європейського союзу відбувся 23 червня 2016 року. За офіційними результатами, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% захотіли залишитися в ЄС. За Brexit проголосувало більшість жителів Англії та Уельсу; жителі Шотландії та Північної Ірландії виявили бажання залишитися в Євросоюзі. Процедура виходу Британії з ЄС стартувала 29 березня 2017 року і триватиме орієнтовно два роки. Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей вважає, що всі 27 країн-членів Європейського союзу протидіють Лондону під час переговорів про вихід Сполученого Королівства з блоку.