Венеціанська комісія майже не має претензій до децентралізаційних змін в Конституцію

Попередні висновки Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії) про запропоновані поправки до Конституції України в частині територіального устрою та місцевих адміністрацій опубліковані на сайті Венеціанської комісії в середу.

Висновки зроблені на підставі коментарів членів Венеціанської комісії Ханни Сухоцької (Польща) та Карло Туорі (Фінляндія), а також експерта, представника Конгресу місцевої і регіональної влади Ради Європи Алена Делькампа, пише «Інтерфакс-Україна».

У документі зазначено, що висновки є попередніми.

Разом з тим у ньому наголошується, що голова Верховної Ради, голова конституційної комісії Володимир Гройсман звернувся до Венеціанської комісії з проханням у терміновому порядку підготувати висновок на проект змін до Конституції України щодо територіального устрою та місцевих адміністрацій, який підготувала робоча група конституційної комісії.

«Зважаючи на терміновість, це (висновок) зачіпає тільки основні питання і не оцінює зміни вичерпно», – наголошується в документі.

У висновках Венеціанської комісії зазначається, що проект змін включає форму децентралізації у здійсненні державної влади, що багато в чому відповідає Європейській хартії місцевого самоврядування. Однак, на думку Венеціанської комісії, необхідно внести дві правки в запропонований проект змін Конституції.

«Повноваження звільняти префектів (голів областей) повинні бути надані президенту за рекомендацією Кабінету міністрів; має бути додано положення про те, що за законом можуть бути створені деякі категорії адміністративних/територіальних одиниць або спеціальний устрій в рамках адміністративних / територіальних одиниць», – йдеться у висновках.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук