Голови обласних рад від «Свободи» заявили про тиск влади у питанні об’єднання громад

Голови Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької та Львівської обласних рад від ВО «Свобода» заявили про тиск центральної влади та місцевих адміністрацій в питанні об'єднання громад і наголосили, що таке об'єднання має бути виключно добровільним.

«Об'єднання громад, як йдеться у законі, має бути добровільним, а сьогодні адміністрації та центральна влада зробили його примусовим. Ми висловлюємося проти такого примусового об'єднання і стоїмо на стороні закону, згідно з яким об'єднання громад має бути добровільним», – заявив голова Хмельницької обласної ради Іван Гончар на брифінгу в четвер у Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

За словами голови Івано-Франківської обласної ради Василя Скрипничука, закон «Про добровільне об'єднання територіальних громад» містить «десятки помилок».

«Чи не варто розцінити, як виразний прояв сепаратизму, що в законі з'явилося неконституційне антидержавне твердження про якісь самостійні територіальні одиниці? Виходить, що варто лише провести об'єднання громадян і настає самостійність, чого дуже чекають окремі ворожі сили», – зазначив Скрипничук.

Керівники облрад, у тому числі голови Тернопільської та Львівської облрад Василь Хомінець і Петро Колодій, наполягають на тому, що створення об'єднаних громад у форматі цейтноту підготовки до проведення місцевих виборів неможливо. Вони вважають, що об'єднання місцевих громад необхідно проводити виключно за згодою та в інтересах жителів шляхом проведення добровільних місцевих референдумів.

«Рішення про об'єднання громад мають затверджувати всі жителі громад, а не місцеві ради під диктат уряду і обласних адміністрацій», – йдеться в оприлюдненому ними прес-релізі.

Нагадаємо, закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад» Верховна Рада України ухвалила 5 лютого, а 3 березня його підписав президент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук