Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу

СуспільствоВолодимир Пиріг, 7 листопада 20172550

Верховна Рада України на засіданні у вівторок, 7 листопада, ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу, що передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах до парламенту, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах.

За відповідний законопроект проголосували 226 депутатів з 368 присутніх у залі.

Як пише LB.ua, кодекс об'єднає в собі положення п'яти законів: про вибори президента, про вибори народних депутатів, про місцеві вибори, про Центрвиборчком і про державний реєстр виборців.

Цей кодекс було розроблено на базі проекту, підготовленого робочою групою під керівництвом Юрія Ключковського та зареєстрованого ще в березні 2010 року. Тоді над ним працювали провідні фахівці з виборчого законодавства, документ отримав позитивний висновок Венеціанської комісії.

У проекті Виборчого кодексу передбачено відкриті списки на парламентських і місцевих виборах, зниження прохідного бар'єру до 3%, врегульовано питання обрання депутатів від АР Крим, гендерні квоти на рівні 40%, вибори мерів міст у два тури, врегульовано питання передвиборної агітації.

Зазначимо, зараз в Україні чинна змішана пропорційно-мажоритарна система: 225 депутатів обирають у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками від політичних партій, які набрали 5% або більше голосів; ще 225 депутатів обирають за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних округах. Через збройну агресію Росії Автономна Республіка Крим, Севастополь і окремі райони Донецької і Луганської областей не представлені мажоритарниками в парламенті.

Зазначимо, що запровадження відкритих списків на виборах до парламенту було однією з вимог протестувальників, які 17 жовтня почали під парламентом протестну акцію за велику політичну реформу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук