Верховна Рада заборонила прослуховувати журналістів

СуспільствоАндрій Стець, 4 лютого 20162650
Верховна Рада заборонила прослуховувати журналістів
фото ВРУ

Верховна Рада України ухвалила зміни до Кримінального кодексу України, якими посилила відповідальність за перешкоджання діяльності журналістів. Депутати 240 голосами у другому читанні підтримав законопроект №1630, повідомляє «РБК-Україна».

Даним законопроектом вносяться зміни , якими доповнюється стаття про відповідальність за порушення таємниці листування і телефонних переговорів, а також іншого спілкування службовими особами або за допомогою спецапаратури. В перелік осіб, щодо яких заборонені такі дії, вносяться журналісти.

Також змінами передбачено, що перешкоджанням діяльності журналістів вважатиметься: незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку із своєю професійною діяльністю; незаконна відмова у доступі журналіста до інформації; незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень; будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності.

Такі дії каратимуться штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів, арештом до шести місяців, або обмеженням волі до трьох років.

За «вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста» передбачено штраф до 200 неоподатковуваних мінімумів або арештом на строк до шести місяців.

Якщо такі дії будуть вчинені службовими особами, то штраф може сягнути до 500 неоподатковуваних мінімумів, а строк обмеженням волі – до п’яти років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук