Верховна Рада збереться на позачергове засідання 30 квітня

Розпорядження про позачергове засідання парламенту підписав спікер Дмитро Разумков

Верховна Рада збереться на позачергове засідання 30 квітня
фото УНІАН
На позачерговому засіданні депутати планують розглянути 20 питань

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков скликав позачергове пленарне засідання Верховної Ради України 30 квітня у зв'язку з вимогою 159 народних депутатів. Відповідне розпорядження оприлюднене на сайті ВРУ.

На позачерговому засіданні депутати планують розглянути 20 питань, серед яких – застосування спеціальної процедури, яка дозволить скоріше розглянути у другому читанні так званий «антиколомойський» законопроект №2571-д щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності.

Позачергове засідання відбудеться у сесійній залі о 13:30. Засідання транслюватимуть на телеканалі парламенту і в YouTube.

«Також з ініціативи голови Верховної Ради о 12:00 30 квітня пройде погоджувальна рада депутатських фракцій», – йдеться в повідомленні.

Порядку денного поки що на сайті парламенту не опубліковано, проте в розпорядженні йдеться, що розглядатимуть такі законопроекти:

- про ратифікацію договору між Україною та Аргентинською Республікою та видачу правопорушників;

- про ратифікацію договору між Україною та Аргентинською Республікою про передачу засуджених осіб;

- про ратифікацію договору між Україною та Аргентиною про взаємну правову допомогу в кримінальних справах;

- про ратифікацію Листа про внесення змін №3 до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком;

- про приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння хрестоцвітих та інших культур і Схеми сортової сертифікації насіння цукрового і кормового буряка Організації економічного співробітництва і розвитку;

- про ратифікацію договору між Україною і Казахстаном про екстрадицію;

- про ратифікацію договору між Україною і Казахстаном про взаємну правову допомогу в кримінальних справах;

- про приєднання України до Міжамериканської конвенції про виконання кримінальних покарань за кордоном;

- про приєднання України до Другого протоколу Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту;

- про внесення змін до ст. 225 Виборчого кодексу (про розмір грошової застави);

- проєкт постанови про звернення Верховної Ради до парламентаріїв інших держав і парламентських асамблей міжнародних організацій про засудження триваючої збройної агресії Росії проти України, незаконної анексії Криму та окупації ОРДЛО, політичних репресій проти громадян України та звільнення політв'язнів-громадян України;

- про внесення змін до Податкового кодексу щодо звільнення від податків доходів медпрацівників, які зайняті в боротьбі з коронавірусом;

- про заходи, спрямовані на погашення заборгованості на оптовому ринку електроенергії;

- проєкт постанови про звіт тимчасової слідчої комісії з питань розслідування пожеж на складах боєприпасів в Ічні, Калинівці, Балаклії, Сватовому, Кривому Розі з 2014-го по 2018 рік;

- про внесення змін до закону «Про Антимонопольний комітет» та інших законодавчих актів;

- проєкт постанови про внесення змін до постанови «Про створення Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування оприлюдненої в ЗМІ інформації про можливі корупційні дії службових осіб»;

- про пропозицію народних депутатів застосувати особливу процедуру розгляду в другому читанні так званого «антиколомойського» законопроєкту про гарантії неповернення банків колишнім власникам.

Що таке «антиколомойський» закон

Законопроект про банки є однією з двох умов (друга – ринок землі) Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною і надання нового траншу допомоги зокрема. Без допомоги МВФ в умовах світової економічної кризи Україна ризикує зазнати дефолту.

30 березня Верховна Рада підтримала у першому читанні закон про банки, який також називають «антиколомойським», бо його головна мета — унеможливити повернення «ПриватБанку» олігарху Ігорю Коломойському.

Одразу після цього, 28 нардепів внесли до парламенту понад 16 тис. поправок до законопроекту, понад 6 тис. з яких належать нардепу Антону Полякову.

Для порівняння, розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

До цього на сайті Ради зареєстрували одразу три альтернативних законопроекти. Їхніми авторами відповідно є соратник Ігоря Коломойського депутат Ігор Палиця, депутат «Слуги Народу» Олександр Дубінський, якого також пов’язують з Коломойським, та депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк, яка працювала на каналі «1+1», що належить Коломойському.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук