Відомий львівський активіст виявився грабіжником і ґвалтівником
Сергій Гончарук, який зараз називає себе правозахисником, свій перший жорстокий злочин вчинив ще до досягнення повноліття
Член громадської організації «Вартові закону» Сергій Гончарук, якого нещодавно затримали за напад на двох нацгвардійців в Апеляційному суді Львівської області, був двічі суджений за розбійний напад, грабіж та зґвалтування. Про це 22 лютого у Facebook повідомив суддя Личаківського районного суду Львова Сергій Гирич.
Йдеться про 44-річного чоловіка, якого, як повідомляв ZAXID.NET, 14 лютого затримали за побиття двох нацгвардійців, що охороняли приміщення Апеляційного суду Львівської області. Затриманим виявився Сергій Гончарук, який неодноразово фігурував у львівських ЗМІ, як правозахисник та активіст. Під час конфлікту з нацгвардійцями в суді він був із іншим членом цієї організації Мироном Бохником, проте затримали лише Гончарука. Йому призначили запобіжний захід у вигляді двох місяців арешту без права внесення застави.
Як стверджує суддя Сергій Гирич, Сергій Гончарук має дві судимості – у 1993 році він був засуджений за жорстокий розбійний напад з груповим зґвалтуванням і в 2005 році притягався до кримінальної відповідальності за розбійний напад. Перший вирок чоловікові виносила колегія суддів на чолі із самим Сергієм Гиричем.
«Уявіть собі розбійний напад на житло сім’ї, коли на очах малолітньої дитини та дідуся підсудні за допомогою праски катують господаря, вимагають майно і цінності, а потім на очах чоловіка забирають в окрему кімнату дружину і по черзі ґвалтують її. На завершення після годинних катувань кидають всіх разом і оголену жінку до підвалу, ставлять зверху дві діжки, щоб не вибралися, і заволодівають цінностями, при цьому підпалюють одну із кімнат. Я пригадав цю справу. Ще раз згадав очі потерпілої, яка благала помсти. Звичайно, покарання за звірства всі отримали справедливе, необхідне й достатнє для їх виправлення та попередження нових злочинів», – написав суддя Сергій Гирич у Facebook.
«Я його не одразу пригадав, бо тоді, коли я судив його, йому ще не було навіть 18 років. Цей жорстокий злочин, про який я написав, він із ще п'ятьма хлопцями вчинили 7 листопада 1991 року у приватному будинку у Щирці. Він єдиний з них був неповнолітній, але при цьому був ватажком банди. Його судили за групове зґвалтування, розбійний напад з проникненням у житло, заволодіння документами, умисне пошкодження і крадіжку майна. Він отримав 8 років, з яких відсидів 6,5 і вийшов по умовно-достроковому звільненні. Співучасники цього злочину відсиділи довше, адже на момент його вчинення вони були повнолітні», – сказав Сергій Гирич ZAXID.NET.
Також, за його словами, Сергій Гончарук у 2005 році ще раз притягався до кримінальної відповідальності за розбійний напад і був засуджений за заподіяння тілесних ушкоджень середньої тяжкості. «Це був вирок Залізничного районного суду, тому я не уповноважений його коментувати. Але точно знаю, що це також був реальний термін», – додав суддя.
Правозахисну ГО «Вартові закону» зареєстрували 10 років тому на вул. Герцена у Львові. Її співзасновниками є Олексій Вєренцов та Віктор Чарномський. Останній раніше був журналістом газети «Ратуша». ZAXID.NET не вдалось наразі зв'язатись із ними.
Натомість львівська журналістка, активістка організації «Народна дія» Ірина Юзик сказала ZAXID.NET, що давно знайома із Сергієм Гончаруком і не вірить у його кримінальне минуле. «Наші дві організації часто співпрацювали, він приходив на наші збори. Ми маємо зустрічі з міськими депутатами, народними депутатами. Коли ми проводимо якісь суди, ми часто ходимо підтримувати одне одного в цих судах, звертаємось один до одного по допомогу, – сказала Ірина Юзик. – Нічого про його таке минуле ми не знаємо, нам не відомо. Якщо в людини є погашена судимість, то вона очевидно погашена. Ніяких претензій від правоохоронних органів до нього раніше не було, він батько трьох дітей, хороший сім'янин».
P.S. Пізніше адвокат Сергія Гончарука передав ZAXID.NET листа, у якому він визнав, що справді відсидів у тюрмі за грабіж та групове зґвалтування. Щоправда, він стверджує, що лише «стояв на шухері», а суд несправедливо зробив його організатором злочину, щоб зменшити терміни ув'язнення інших фігурантів справи.