Вірус Petya розробили в Агентстві нацбезпеки США – New York Times

Згодом вірус в американської служби викрали хакери з угруповання Shadow Brokers

СвітКатерина Чурилова, 30 червня 201718552

Американська газета стверджує, що вірус Petya, який нещодавно зашкодив роботі низки українських компаній, розробили в Агентстві національної безпеки США (АНБ), звідки його викрали хакери. Про це йдеться у матеріалі видання New York Times, передає DT.ua.

За інформацією джерел видання, віруси Petya та WannaCry, який у травні виводив з ладу лікарні, залізниці та заводи у світі, розробили в АНБ. Згодом група хакерів, які називають себе Shadow Brokers, якимось чином викрала цю кіберзброю та оприлюднила її у квітні. Спочатку хакери виставили віруси на продаж, а нещодавно навіть почали пропонувати місячну підписку. Хто такі Shadow Brokers — досі невідомо.

Колишні офіцери розвідки розповіли NYT, що немає жодних сумнівів, звідки взялася кіберзброя в руках групи. Її розробив підрозділ американської спецслужби, який донедавна називався «Підрозділом зі спеціальних операцій отримання доступу».

За оцінкою видання, АНБ приховує свою роль у розробці кіберзброї, відкидаючи безліч запитань. Так, прес-секретар Ради національної безпеки США Майкл Ентон в Білому домі заявив, що адміністраці «відповідально підходить до балансу між інтересами національної безпеки, громадською захищеністю і безпекою», відмовивши коментувати походження будь-якого вірусу, включно з Petya.

Експерти також розповіли виданню, що АНБ навряд, чи відмовиться від розвитку вразливостей операційного забезпечення Microsoft, хоч кіберзброя США і потрапила у погані руки.

Видання пише, що нещодавно в Україні хакери використали код, розроблений АНБ, для того, щоб заблокувати системи в лікарнях, супермаркетах і навіть системи радіаційного моніторингу в Чорнобилі. Більше того, у матеріалі стверджують, що вимагання викупу за ключ для розшифрування файлів було лише димовою завісою. Справжньою ж метою кібератаки було знищити комп’ютери жертв.

У середу увечері прес-секретар Ради національної безпеки США Майкл Ентон в Білому домі зауважив, що американський уряд «використовує чіткий міжвідомчий процес на високому рівні для ухвалення рішень про розкриття відомостей про вразливості» у програмному забезпеченні, «на відміну від всіх інших країн світу».

За словами Ентона, адміністрація «відповідально підходить до балансу між інтересами національної безпеки, громадською захищеністю і безпекою». Але при цьому відмовився коментувати походження будь-якого коду включно з останнім розповсюдженим вірусом Petya.

Як пише видання, натомість американський уряд звинувачує інших в розробці кіберзброї. Так, два тижні тому Департамент внутрішньої безпеки США заявив, що до атак за допомогою іншого вірусу WannaCry у травні причетна КНДР. А от до атак за допомогою Petya уряд припускає причетність Росії.

Видання пише, що використання частин американської кіберзброї у злочинах - не нове явище. Елементи комп'ютерного вірусу Stuxnet, який виводив з ладу іранські центрефуги, нещодавно були помічені у кількох кібератаках. За останні кілька місяців хакери використовували коди, розроблені АНБ, для викрадення фінансових даних у американських компаній, які потім використовувалися для крадіжки цифрових грошей.

Нагадаємо, 27 червня в Україні відбулась хакерська атака, внаслідок якої постраждали чимало українських компаній. Невідомим вірусом уражено кілька українських банків, державні та комерційні підприємства.

Згодом стало відомо, що комп'ютерний вірус, який 27 червня атакував Україну, — це вірус Petya.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук