Віце-маршалок Сейму Польщі звинуватив медиків з України у смертях поляків

Посольство України висловило протест проти ксенофобських заяв польського політика

СвітКатерина Чурилова, 30 травня 201871833
Станіслав Тишка в ефірі програми «Kawa na ławę» наTVN24

Віце-маршалок Сейму Польщі від радикальної партії Kukiz’15 Станіслав Тишка в ефірі польського телеканалу TVN24 заявив, що в польських лікарнях помирає більше людей через працевлаштування «менш кваліфікованих медичних працівників з України». Посольство України в Польщі вимагає від віце-маршалка публічно вибачитися, а польську владу засудити ці висловлювання.

«Висловивши думку, що через працевлаштування менш кваліфікованих медичних працівників з України в польських лікарнях помирає більше людей, пан віце-спікер перевищив рівень порядності і вдався до ганебних та неприйнятних наклепів на українських громадян. Крім факту поширення звичайних чуток, які не мають нічого спільного з дійсністю, кричущим є ксенофобський характер примітивної спроби перекласти провину на іноземців. Такий вчинок є негідним політичного діяча, який займає високу посаду в Сеймі Республіки Польща», – наголосило українське представництво в Польщі.

Посольство від імені всіх громадян України, які працюють в Польщі, вимагає вибачень від віце-маршалка Станіслава Тишки.

«Ми звертаємося до влади Республіки Польщі засудити вказані висловлювання, застосувати до їх автора належне дисциплінарне покарання, а також вжити заходів із запобігання поширенню в публічному просторі Польщі стереотипів ксенофобського і шовіністичного характеру про громадян України», – йдеться в заяві посольства України.

Диппредставництво звертає увагу, що згідно з даними міністерства у справах сім'ї, праці і соціальної політики РП, в 2017 році в Польщі дозвіл на роботу в медичних закладах отримали тільки 297 працівників з України, в тому числі 16 лікарів і лише три медичних сестри і акушерки (у 2016 році – 311, в тому числі 16 лікарів і три медсестри та акушерки).

Отримати роботу в медичних закладах Польщі за фахом медсестри та інших медичних спеціальностей можливо виключно після отримання офіційного дозволу на виконання такої професії, що у випадку громадян України передбачає підтвердження кваліфікації і, перш за все, нострифікацію диплому про вищу освіту, наголосили у посольстві України у Польщі.

Ефір на TVN24 за участю Тишки, згаданий у заяві посольства, відбувся 27 травня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук