Влада Чорногорії домагатиметься автокефалії для своєї православної церкви

Наразі у Чорногорії панівною є Сербська православна церква

СвітВолодимир Пиріг, 23 грудня 20187031
Президент Чорногорії хоче автокефалії для своєї церкви

Сербська православна церква, яка є панівною у Чорногорії, підриває незалежність цієї країни, тому чорногорська влада домагатиметься відновлення автокефальної Чорногорської православної церкви, заявив президент Чорногорії Міло Джуканович.

«Сербська православна церква дуже наполегливо підриває чорногорську незалежність. Я вважаю, що необхідно продовжити роботу по відновленню автокефальної Чорногорської православної церкви, і держава буде займатися цим і нести за це відповідальність», – сказав Джуканович, пише «Європейська правда» з посиланням на місцеві ЗМІ.

Сербська православна церква (СПЦ) є панівною у Чорногорії, тоді як Чорногорська православна церква не має канонічного визнання. Чорногорська православна церква, яка проголосила себе автокефальною у 1993 року, подібно до української церкви бореться за міжнародне визнання. Наразі її зусилля є безуспішними, зокрема, через тиск СПЦ.

Український патріарх Філарет неодноразово виступав із підтримкою прагнення чорногорців мати свою автокефальну церкву.

Зазначимо також, що Сербська православна церква у деяких питаннях має позиції, аналогічні до позицій Російської православної церкви.

Додамо також, що у 2016 році Росія спробувала організувати у Чорногорії державний переворот.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук